Αβία- Πανθουριακός 1-3: Επιστροφή στις νίκες με ανατροπή

, Αβία- Πανθουριακός 1-3: Επιστροφή στις νίκες με ανατροπή

Ο Πανθουριακός επέστρεψε στις επιτυχίες καθώς παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο γήπεδο του Κάμπου, επιβλήθηκε 3-1 της Αβίας για την 21η αγωνιστική στην Α’ τοπική Μεσσηνίας.

Οι νταμπλούχοι επέστρεψαν στο γήπεδο που πριν 20 μέρες γνώρισαν τη δεύτερη ήττα τους στη σεζόν, αλλά αυτή τη φορά το σκηνικό ήταν τελείως διαφορετικό, με τη διαφορά δυναμικότητας να αποτυπώνεται στον αγωνιστικό χώρο. Η ομάδα του Τάκη Σακελλαροπούλου μπήκε δυνατά και είχε δοκάρι με τον Γιάννη Γιακουμή αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να αιφνιδιάσουν ανοίγοντας το σκορ στο 29ο λεπτό με τον Πανταζή.

Ο Πανθουριακός αντέδρασε και ισοφάρισε με τον Κουρεντζή στο 38ο λεπτό και σε ένα τρίλεπτο συμπληρωθεί μια ώρα αγώνα έκανε την ανατροπή. Ο Καρύδης στο 56’ έκανε το 1-2 και ο Καραχάλιος στο 59’ σφράγισε τη νίκη για τους φιλοξενούμενους γράφοντας το 1-3.

Αβία: Νιάρχος, Σινάι (88′ Μητσέας Δ.), Καρδάσης, Γαβράς (71′ Αλντέσκου), Τζανετέας, Τσουλάκος, Κορμπής Κ. (88′ Μοσχάρι), Πανταζής, Κορμπής Δ., Τσουλάκος Δ. (61 Μητσέας Χ.), Μπαζάνης.

Πανθουριακός: Γιακουμής, Μπούνας (8’ Σεντεμέντες Γ.), Γιαννακόπουλος, Καραχάλιος, Κουρεντζής, Νικολόπουλος, Σεντεμέντες (46’ Γεωργουλέας), Ζαχαρόπουλος, Γιακουμής (59’ Κουντάνης), Καρύδης (88’ Ρασσιάς), Σαρδέλης (62’ Φαββατάς).