ΥΓΡΟΣ ΣΤΙΒΟΣ

Άργης Καλαμάτας: Ήττα στο φινάλε από τον Ιωνικό (9-12) – (Φωτ. & βίντεο)

, Άργης Καλαμάτας: Ήττα στο φινάλε από τον Ιωνικό (9-12) – (Φωτ. & βίντεο)

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, ο Άργης Καλαμάτας ηττήθηκε με 9-12 από τον Ιωνικό Νίκαιας, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Α2 πόλο ανδρών.

Η ομάδα της Καλαμάτας παρουσιάστηκε ανταγωνιστική στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, όντας πίσω στο ημίχρονο με 4-6.

Στην 3η περίοδο κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα (7-7), όπως και στο 6’ και 16’’ του 4ου οκτάλεπτου, ωστόσο, ο Ιωνικός ανέβασε ρυθμό και κατάφερε με σερί 0-2 να προηγηθεί 8-10 και εν τέλει να πάρει τη νίκη 9-12.

Τα οκτάλεπτα: 1-3, 3-3, 3-1, 2-5

Άργης Καλαμάτας: Κλαψιάνος 1, Τσιότσιος Κ. 1, Μακαντάνης 1, Νεγκις 2, Τσελέντης 1, Παπαποστολου 1, Τσιότσιος Χρ. 2

Ιωνικός: Δαλαμπέκης 2, Μακαντάνης 2, Χέλμης 2, Αλευρόπουλος 1, Νιαρχάκος 1, Ζουρίδης 2, Μηλάς 2.

, Άργης Καλαμάτας: Ήττα στο φινάλε από τον Ιωνικό (9-12) – (Φωτ. & βίντεο) , Άργης Καλαμάτας: Ήττα στο φινάλε από τον Ιωνικό (9-12) – (Φωτ. & βίντεο) , Άργης Καλαμάτας: Ήττα στο φινάλε από τον Ιωνικό (9-12) – (Φωτ. & βίντεο) , Άργης Καλαμάτας: Ήττα στο φινάλε από τον Ιωνικό (9-12) – (Φωτ. & βίντεο) , Άργης Καλαμάτας: Ήττα στο φινάλε από τον Ιωνικό (9-12) – (Φωτ. & βίντεο) , Άργης Καλαμάτας: Ήττα στο φινάλε από τον Ιωνικό (9-12) – (Φωτ. & βίντεο)