, ΑΟ Σπερχογείας – ΠΑΣ Ράχη 1-2: Ανατροπή – “οξυγόνο” με δύο γκολ… καρμπόν! (φωτο)

Ο ΠΑΣ Ράχη έφερε… τούμπα το ματς στο “Πέτρος Γεωργανάς” και ενώ έχανε 1-0 στο ημίχρονο από τον ΑΟ Σπερχογείας, έφυγε με το “τρίποντο” χάρη σε δύο γκολ… καρμπόν.

Ο ΠΑΣ Ράχη με δύο γκολ στο δεύτερο 45λεπτο έκανε την ανατροπή μέσα στο “Πέτρος Γεωργανάς” επί του ΑΟ Σπερχογείας για την 13η αγωνιστική της Α’ τοπικής και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.

, ΑΟ Σπερχογείας – ΠΑΣ Ράχη 1-2: Ανατροπή – “οξυγόνο” με δύο γκολ… καρμπόν! (φωτο) , ΑΟ Σπερχογείας – ΠΑΣ Ράχη 1-2: Ανατροπή – “οξυγόνο” με δύο γκολ… καρμπόν! (φωτο)

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν λίγο πριν εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου με πλασέ του Ηρακλή Καραχάλιου (43′), ύστερα από ασίστ του αδερφού του, Γιάννη.

Στο δεύτερο μέρος οι “κανονιέρηδες” με δύο γκολ με κεφαλιές έφτασαν στην ανατροπή και στο σπουδαίο “τρίποντο”.

Αρχικά, στο 55′ ο Τριανταφυλλίδης μετά από εκτέλεση φάουλ του Μαράι και εύστοχη κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσια, ενώ στο 77′ ήταν η σειρά του Μαστρόκαλου να διαμορφώσει επίσης με κεφαλιά το τελικό όπως αποδείχθηκε 1-2, έπειτα από φάουλ που εκτέλεσε και πάλι ο Μαράι.

Αυτή ήταν η δεύτερη εκτός έδρας νίκη και δεύτερη συνολικά για τον ΠΑΣ Ράχη στο φετινό πρωτάθλημα μετά τις 29 Οκτωβρίου όταν είχε επικρατήσει 1-0 του Εθνικού στον Μελιγαλά, φτάνοντας έτσι τους 9 βαθμούς και μοιράζεται την 10η θέση μαζί με την Θύελλα Χαρακοπιού και τον ΑΟ Σπερχογείας.

ΑΟ Σπερχογείας (Ηλίας Μουρούσιας): Μπακλέσης, Παναγιωτόπουλος, Μπούνας, Παπαγεωργίου, Κουτίβας (81′ Κακαλέτρης), Τσέρτος, Γιάννης Καραχάλιος, Πιλάτης, Σαούτης, Ηρακλής Καραχάλιος, Γιακουμής,

ΠΑΣ Ράχη (Δημήτρης Παυλόπουλος): Τσέλα, Κιόρρι, Βράπι, Τριανταφυλλίδης, Σκιάς, Τζιόλας, Πάνου (71′ Κωνσταντόπουλος), Μπέγκα, Μαστρόκαλος (85′ Μάλι), Μαράι, Ζωγόπουλος (60′ Τόμασσεκ).