Αναστόπουλος: «Οι αλλαγές έκαναν τη διαφορά, το πρωτάθλημα τώρα αρχίζει»

, Αναστόπουλος: «Οι αλλαγές έκαναν τη διαφορά, το πρωτάθλημα τώρα αρχίζει»

Ο Νίκος Αναστόπουλος κράτησε χαμηλούς τόνους μετά τη νίκη της Καλαμάτας με 2-1 επί των Χανίων στα Περιβόλια, επισημαίνοντας ότι τίποτα δεν κρίνεται από την πρώτη αγωνιστική. Ο έμπειρος τεχνικός αναγνώρισε την ποιότητα των Χανίων, ενώ υπογράμμισε ότι οι αλλαγές στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν καθοριστικό ρόλο στην ανατροπή του σκορ.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Αναστόπουλου στην κάμερα του ΣΚΑΪ:

«Το πρωτάθλημα αρχίζει τώρα, οπότε η σημερινή νίκη δεν σημαίνει ότι πήραμε και το πρωτάθλημα. Μπορεί το παιχνίδι να πήγαινε και ισοπαλία, αυτό δεν θα σήμαινε ότι το χάναμε. Το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο μπροστά, σκεφτείτε ότι έχει και πλέι οφ. Όσον αφορά την εικόνα του παιχνιδιού, στο πρώτο εικοσάλεπτο μπήκαμε τελείως χαλαρά, δίνοντας την πρωτοβουλία στα Χανιά, που είναι μια πάρα πολύ καλή ομάδα και δεν είναι η ομάδα που είδαμε στο δεύτερο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο και με τις αλλαγές που κάναμε, επικρατήσαμε ολοκληρωτικά και είχαμε τις ευκαιρίες να καθαρίσουμε νωρίτερα το παιχνίδι.

Θέλω να τονίσω ότι το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο και φέτος, μετά την περσινή αποτυχία σε όλα τα επίπεδα, μαζί με τον πρόεδρο κ. Πρασσά, έχουμε αποφασίσει να φτιάξουμε μια ομάδα που σιγά-σιγά αρχίζει να αποδίδει. Με αυτό το σκεπτικό θα προχωρήσουμε, δίνοντας κάθε Κυριακή την ψυχή μας, όπως κάναμε και στο δεύτερο ημίχρονο σήμερα.»