ΒΟΛΕΙ

Αήττητος στην κορυφή ο Απόλλωνας Καλαμάτας στο πρωτάθλημα Κ20 της ΕΣΠΕΠ

, Αήττητος στην κορυφή ο Απόλλωνας Καλαμάτας στο πρωτάθλημα Κ20 της ΕΣΠΕΠ

Νίκη με 3-0 σετ επί του Ν.Ο. Πύλου – Πρώτη θέση στην αυλαία του πρώτου γύρου

Ο Απόλλωνας Καλαμάτας επικράτησε με 3-0 σετ επί του Ν.Ο. Πύλου για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20 της ΕΣΠΕΠ, ολοκληρώνοντας αήττητος τον πρώτο γύρο και κατακτώντας την πρώτη θέση στη βαθμολογία. Η καλαματιανή ομάδα, που αγωνίστηκε με αρκετές νέες αθλήτριες, πέτυχε μία άνετη νίκη με σετ 25-5, 25-13 και 25-13, δείχνοντας την ανωτερότητά της στο παρκέ.

Επιτυχημένες δοκιμές με νέες παίκτριες

Ο προπονητής του Απόλλωνα, Παναγιώτης Χανδρινός, έδωσε χρόνο συμμετοχής σε νέες αθλήτριες, προσφέροντας ξεκούραση στις βασικές παίκτριες. Το νεανικό ρόστερ ανταποκρίθηκε άψογα στις απαιτήσεις του αγώνα, ακολουθώντας πιστά τις οδηγίες του προπονητή. Η ευκαιρία αυτή επέτρεψε στις νέες παίκτριες να δείξουν το ταλέντο τους, συμβάλλοντας αποφασιστικά στην καθαρή νίκη της ομάδας.

Στην αποστολή του Απόλλωνα για τον αγώνα κόντρα στον Ν.Ο. Πύλου συμμετείχαν οι παρακάτω αθλήτριες: Σοφούλη Αγάπη (Αρχηγός), Καμπούκου, Θεοδωροπούλου Κ., Δρούγα Β., Θανάση Ε., Λαμπροπούλου Γ., λίμπερο: Χριστοπούλου Γ., Χριστοπούλου Μ., Αγγελοπούλου, Μάστορα, Τσουμελέα Σ., Λαπιώτη, Κορωνιού.

Στον πάγκο βρέθηκε και ο τεχνικός διευθυντής των αναπτυξιακών τμημάτων, Παύλος Χριστόπουλος.

“Η ομάδα του Ν.Ο. Πύλου προσέφερε έναν όμορφο αγώνα, συμβάλλοντας στο ευχάριστο κλίμα της αναμέτρησης. Οι διαιτητές Τσιμικλής και Πανδής στάθηκαν στο ύψος των περιστάσεων, με την άψογη διαιτησία τους να ενισχύει το θετικό κλίμα του αγώνα”, αναφέρει ο Απόλλωνας.

Ο Απόλλωνας Καλαμάτας στρέφει πλέον την προσοχή του στον επόμενο αγώνα, που θα είναι εντός έδρας, απέναντι στον Ακρίτα, για την πρεμιέρα του δεύτερου γύρου του πρωταθλήματος.