ΑΕ Μάνης – Σπερχογεία 4-1: Επέστρεψε στις νίκες με καρέ

, ΑΕ Μάνης – Σπερχογεία 4-1: Επέστρεψε στις νίκες με καρέ

Η Μάνη επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας άνετα 4-1 της Σπερχογείας για την 22η αγωνιστική στην Α’ τοπική Μεσσηνίας. Μετά την ήττα στο ντέρμπι από τον Μιλτιάδη, οι Μανιάτες πέτυχαν την 9η εντός έδρας νίκη τους και 14η στη σεζόν φτάνοντας τους 44 βαθμούς (όσους έχουν Πανθουριακός και Κυπαρισσία), βάζοντας από το πρώτο ημίωρο τα θεμέλια της νίκης.

Θεμελιώδες πρώτο ημίχρονο

Η Μάνη μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και κατάφερε να χτίσει από νωρίς μια άνετη διαφορά. Μπήκε μπροστά στο σκορ στο 27′ με αυτογκόλ του Παναγιωτόπουλου, ενώ 4 λεπτά αργότερα, ο Παναγιώτης Πουλάκος διπλασίασε τα τέρματα.

Συνέχεια της κυριαρχίας

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Μάνη δεν άφησε περιθώρια στην Σπερχογεία και συνέχισε να πιέζει. Στο 65′, ο Βαγγέλης Κουλόπουλος έκανε το 3-0, ενώ στο 84′, ο Γιάννης Στραβάκος διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Στο 90′, ο Ηρακλής Καραχάλιος με πέναλτι μείωσε το σκορ σε 4-1, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΕ Μάνης (Πάνος Πολίμος): Κόκκαλης, Σπυρόπουλος, Π. Πουλάκος, Γιαννής, Στυλιανόπουλος, Στραβάκος, Κουλόπουλος (75’ Δημητρουλέας), Γλέζος, Κ. Πουλάκος (80’ Ντερβίσι), Κουρούπης, Μουλιάτος.

Τζανετέας, Χατζηπαναγιώτης (70’), (70’), Σπυρέας,

ΑΟ Σπερχογείας (Ηλίας Μουρούσιας): Μπακλέσης , Μούρτο, Μπούνας (75’ Καραχάλιος Γ.), Πιλάτης, Παναγιωτόπουλος, Τσάκωνας (75’ Μαρίνος), Χρονόπουλος, Πανταζής (65’ Κακαλέτρης), Ηρ. Καραχάλιος, Γιακουμής, Τσέρτος (75’ Μαναρώλης).

, ΑΕ Μάνης – Σπερχογεία 4-1: Επέστρεψε στις νίκες με καρέ , ΑΕ Μάνης – Σπερχογεία 4-1: Επέστρεψε στις νίκες με καρέ