ΑΕ Μάνης- Εθνικός Μελιγαλά 3-0 : Υπόθεση 20λέπτου και… Μουστάκα

, ΑΕ Μάνης- Εθνικός Μελιγαλά 3-0 : Υπόθεση 20λέπτου και… Μουστάκα

Έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Άρη Μουστάκα η Μάνη επιβλήθηκε 3-0 του Εθνικού Μελιγαλά στο γήπεδο Κάμπου και με τη δεύτερη νίκη της στη σεζόν ανέβηκε στους 7 βαθμούς και την τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα στον 1ο όμιλο της Α’ τοπικής Μεσσηνίας.

Οι κυανόλευκοι γνώρισαν την τρίτη ήττα τους στο πρωτάθλημα αν και κρατούσαν τον βαθμό μέχρι το 70ο λεπτό όταν και οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ και μέσα σε ένα εικοσάλεπτο διαμόρφωσαν το τελικό 3-0.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι είχε λιγοστές φάσεις, η πιο αξιόλογη εκ των οποίων ήταν στο 30ο λεπτό όταν σε γύρισμα του Μουστάκα ο Αλεξανδρόπουλος έπιασε σουτ από πλάγια υποχρεώνοντας τον Νέγκογλου σε δύσκολη απόκρουση.

Στο 61ο λεπτό Μουστάκας έκανε το σουτ αλλά ο Νέγκογλου αντέδρασε και πάλι σωστά αλλά εννέα λεπτά αργότερα ο Μουστάκας και πάλι έκανε το σουτ με τον τερματοφύλακα του Εθνικού να αποκρούει την μπάλα, η οποία χτύπησε στην πλάτη του και στο δοκάρι για να καταλήξει στα δίχτυα του για το 1-0.

, ΑΕ Μάνης- Εθνικός Μελιγαλά 3-0 : Υπόθεση 20λέπτου και… Μουστάκα , ΑΕ Μάνης- Εθνικός Μελιγαλά 3-0 : Υπόθεση 20λέπτου και… Μουστάκα

Στο 85ο λεπτό ο Μουστάκας και πάλι σημείωσε ένα υπέροχο τέρμα με άπιαστο σουτ στο “παραθυράκι” της εστίας του Νέγκογλου για το 2-0, ενώ το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 90ο λεπτό ο Αλεξανδρόπουλος όταν μπήκε από δεξιά και πλάσαρε για το τελικό 3-0.

ΑΕ Μάνης: Αντωνόπουλος, Χατζηπαναγιώτης, Γεωργίκος, Γιαννής, Κλουβάτος, Τζανετέας (89’ Μέτσο), Μουστάκας, Δουρούμης (86’ Μπέρμπερη), Πουλάκος (57’ Φετάχου), Αλεξανδρόπουλος, Χελάς (86’ Κοντός)

Εθνικός Μελιγαλά: Νέγκογλου, Μάραντος, Μακρής, Νινιός, Παπαγεωργίου Ν., Αλντέσκου (62’ Αβράμης), Παπαγεωργίου Γρ., Κανελλόπουλος, Κοντομανωλόπουλος, Λάγιος (86’ Γεωργατσέλης), Βόρφι

, ΑΕ Μάνης- Εθνικός Μελιγαλά 3-0 : Υπόθεση 20λέπτου και… Μουστάκα , ΑΕ Μάνης- Εθνικός Μελιγαλά 3-0 : Υπόθεση 20λέπτου και… Μουστάκα , ΑΕ Μάνης- Εθνικός Μελιγαλά 3-0 : Υπόθεση 20λέπτου και… Μουστάκα