SUPEP LEAGUE 2

, Τριπλή ισοβαθμία στην κορυφή μετά το διπλό της Καλαμάτας – Η βαθμολογία του Β’ ομίλου

Η Καλαμάτα εκμεταλλεύτηκε τις βαθμολογικές απώλειες που είχαν Κηφισιά και Πανιώνιος και με το διπλό στην Ηλιούπολη με 2-0, τις έπιασε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα στους 14 βαθμούς.

Στο ντεμπούτο του Δημήτρη Σπανού στον πάγκο των Μεσσήνιων, κατάφεραν να πάρουν τη νίκη στην έδρα της Ηλιούπολης, με τα γκολ των Μορέιρα και Μόρσεϊ.

Η Κηφισιά επέστρεψε από το 3-0 του πρώτου ημιχρόνου κόντρα στον Αστέρα AKTOR και με τον Μίλερ στο 90+6′ κατάφερε να πάρει ένα σημαντικό βαθμό, ισοφαρίζοντας στο τελικό 3-3.

Ο Πανιώνιος αν και προηγήθηκε στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου με το ν Νοικοκυράκη, δέχθηκε την ισοφάριση στο 90+4′ από την Παναχαϊκή και έχασε την ευκαιρία να μείνει μόνος του στην πρώτη θέση.

Σημαντική νίκη για τον Παναργειακό απέναντι στο Αιγάλεω, με τους γηπεδούχους να κάνουν σημαντικό άλμα παραμονής, φτάνοντας τους 9 βαθμούς μετά από 6 αγωνιστικές.

Τα Χανιά παραμένουν στην τελευταία θέση της κατάταξης, μετά την ήττα από την ΑΕΚ Β’ εντός έδρας με 1-0, παρά την αλλαγή προπονητή.