, Βούζας: Ικανοποίηση μόνο για τους βαθμούς- Καραμπετάκης: Ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας η Καλαμάτα

Ικανοποιημένος από τους τρεις βαθμούς της νίκης, όχι όμως από την απόδοση ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο, παρουσιάστηκε ο Βασίλης Βούζας μιλώντας στη συνέντευξη Τύπου αμέσως μετά το τέλος του νικηφόρου αγώνα της Καλαμάτας με τον Ιάλυσο.

Ο τεχνικός της Μαύρης Θύελλας εμφανίστηκε προβληματισμένος για την εικόνα που παρουσίασε η ομάδα στο πρώτο μέρος τονίζοντας όμως ότι αυτό οφειλόταν και στην πολύ καλή παρουσία του αντιπάλου.

Ο τεχνικός του Ιάλυσου Νίκος Καραμπετάκης τόνισε πως η ομάδα του αιφνιδίασε την Καλαμάτα στο πρώτο μέρος αλλά οι γηπεδούχοι έβγαλαν στην επανάληψη εικόνα ομάδας μεγαλύτερης κατηγορίας πετύχαν ένα γρήγορο γκολ στο ξεκίνημα του ημιχρόνου και ουσιαστικά κλείδωσαν τη νίκη με το 2-0.