ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Βόλος-Αστέρας Τρίπολης 3-3: Βαθμός με… buzzer beater για τους Αρκάδες! (vid)

, Βόλος-Αστέρας Τρίπολης 3-3: Βαθμός με… buzzer beater για τους Αρκάδες! (vid)

Στην πρεμιέρα της Super League, ο Αστέρας Τρίπολης πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μπαράλες να ισοφαρίζει σε 3-3 τον Βόλο στο Πανθεσσαλικό.

Ο Αστέρας Τρίπολης είχε προηγηθεί στην αναμέτρηση με τον Ασιέρ Μπενίτο στο 27′, αλλά στη συνέχεια βρέθηκε πίσω στο σκορ με δύο γκολ, πριν σώσει τελικά το βαθμό με… buzzer beater. Ο Φαν Ντε Βέερτ συνέχισε τα… περσινά για τον Βόλο και με το πρώτο φετινό του τέρμα, είχε ισοφαρίσει το ματς στο 33′.

Οι Βολιώτες έδειξαν έτσι να καθαρίζουν το παιχνίδι στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, όταν πέτυχαν δύο ακόμη γκολ με τους Φερνάντες και Ντέλετιτς. Ο Τιλίκα μείωσε όμως για τον Αστέρα Τρίπολης στο 68′ και το ματς έγινε… θρίλερ μέχρι τα τελευταία λεπτά. Λίγο πριν τη λήξη της αναμέτρησης λοιπόν, ο Μπαράλες κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα και να γράψει το τελικό 3-3, ολοκληρώνοντας με αυτόν τον εντυπωσιακό τρόπο, την πρεμιέρα της Super League 1.

Οι συνθέσεις:

Βόλος: Κλέιμαν – Άλχο (82′ Ταχάτος), Σιελής, Εσκοβάλ, Λούνα – Ματίγια (57′ Ουεντράογκο), Τσοκάνης – Φερνάντες (88′ Τσέλιος), Ντέλετιτς (82′ Ουές), Φερνάντεζ – Φαν Βέερτ

Αστέρας Τρίπολης: Παπαδόπουλος – Καρμόνα, Καστάνο, Ατιένζα, Αλβάρες – Μπερτόλιο, Στάνκο, Μουνάφο (71′ Σονί), Γκαρντάβσκι (61′ Σίτο, 79′ Γκαρσία)- Μπενίτο (61′ Μπαράλες), Ριέρα (46′ Τιλίκα)