7ος ΟΜΙΛΟΣ

ΒΙΝΤΕΟ: Σπάρτη- Ναύπλιο 1-0

Κρατώντας το μηδέν στην άμυνα για ένα ακόμη παιχνίδι η Σπάρτη επιβλήθηκε 1-0 του Ναυπλίου και ξέφυγε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του 7ου ομίλου της Γ Εθνικής.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Δημήτρης Μικελάτος στο 36ο λεπτό απο ασίστ του Κάρδαρη.

Π.Σ. “Η Σπάρτη”: Τσιζνιέφσκι, Κακάμης, Βασιλείου, Παναγιωτίδης, Σωτηρόπουλος, Κάρδαρης (86′ Ρασσιάς), Μπανούσης, Ζαραφέτας (23′ Καρβάλιο), Γεμιστός (72′ Αναστασάκος), Μικελάτος, Σαμπατάκος (45′ Σικαλόπουλος).

Ναύπλιο 2017: Σκαφίδας, Διαμαντής Αν., Καπλατζής Π, Μπούκουρης, Καπλατζής Χ., Κίτoς (78′ Μακαρατζής), Καλιμμάνης (90′ Διαμαντής), Μεγαρίτης, Σιαλμάς, Μουσταφάϊ (46′ Τριανταφύλλου), Κοτσοβός (84′ Μπεντούλης)

Πριν την έναρξη του αγώνα η διοίκηση του Π.Σ. «Η Σπάρτη» τίμησε τον προπονητή του Ναυπλίου, Αλέκο Μαντζούνη, ο οποίος την περσινή περίοδο ήταν προπονητής της ομάδας, κατακτώντας μάλιστα και το Κύπελλο Λακωνίας.