Τσικλητήρας Πύλου – Απόλλωνας Καλαμάτας 0-1: Ασταμάτητος Δαλκαφούκης!

, Τσικλητήρας Πύλου – Απόλλωνας Καλαμάτας 0-1: Ασταμάτητος Δαλκαφούκης!

Σε δαιμονιώδη φόρμα και το αποδεικνύει σε κάθε αγώνα βρίσκεται ο Βασίλης Δαλκαφούκης, ο οποίος πέτυχε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης στην νίκη του Απόλλωνα Καλαμάτας επί του Τσικλητήρα Πύλου με 1-0.

Ο φορ του Απόλλωνα “χτύπησε” στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Σπανό να είναι και πάλι αυτός που τον τροφοδότησε. Οι δυο παίκτες δείχνουν πως έχουν δημιουργήσει ένα πολύ δυνατό δίδυμο μέσου-επιθετικού…

Αυτή ήταν η 5η νίκη του Απόλλωνα στο πρωτάθλημα, με την καλαματιανή ομάδα να βρίσκεται πλέον στην κορυφή (18β.) και να περιμένει τι θα κάνουν οι Πάμισος (17β.) και Ακρίτας Κορώνης (16β.) για να δει εάν θα παραμείνει εκεί.

Οι καλαματιανοί ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και είχαν ευκαιρίες, με κυριότερη το δοκάρι του Παπαθεοδώρου λίγο πριν τη συμπλήρωση του πρώτου 15λεπτου.

Από την άλλη ο Τσικλητήρας συνέχισε το αρνητικό του σερί, καθώς δεν έχει πετύχει νίκη από την πρεμιέρα του πρωταθλήματος, μετρώντας μια ισοπαλία και έξι ήττες σε αυτό το διάστημα και βρίσκεται στην προτελευταία θέση.

Διαιτητές: Πλακογιάννης, Διακουμάκς, Γεωργαντάς

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ: Σαρρής, Κοτσοβός, Μεμά, Καρδάσης, Μαρκολέφας, Ράτσεφ, Μεμουσάι, Τζάτζα, Δέμπι, Δούνιας, Κουρεμπανάς

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Γιακουμής, Δασκαλάκης, Καραχάλιος, Παχής, Περιβολάρης, Κουντάνης, Παπαθεοδώρου, Καραβίτης, Δαλκαφούκης, Σπανός, Βασιλόπουλος