Τσικλητήρας Πύλου – Ανδρούσα 2-1: Ανατροπή παραμονής

, Τσικλητήρας Πύλου – Ανδρούσα 2-1: Ανατροπή παραμονής

Αναδεικνύοντας μεγάλα ψυχικά ο Τσικλητήρας πέτυχε σπουδαία νίκη με 2-1 επί της Ανδρούσας και αναπτέρωσε τις ελπίδες του για σωτηρία.

Οι γηπεδούχοι έβγαλαν πείσμα και παρότι βρέθηκαν νωρίς πίσω στο σκορ, έδειξαν χαρακτήρα, παίρνοντας τη νίκη που τους βγάζει έπειτα από αρκετούς μήνες έξω από την ζώνη του υποβιβασμού.

Η Ανδρούσα πάντως μπήκε πιο δυνατά και πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Θεοδοσόπουλο, έπειτα από 25 λεπτά αγώνα.

Το ματς ήταν ισορροπημένο με την Πύλο να ανεβάζει στροφές στην επανάληψη και να παίρνει το μάξιμουμ των βαθμών.

Ο Μέμα ισοφάρισε στο 68’ και έδωσε το έναυσμα στους συμπαίκτες του να φτάσουν στην ολική ανατροπή με τον Μεμουσάι στο 83ο λεπτό.

Με τον τρόπο αυτό, το νεανικό συγκρότημα των γηπεδούχων προσπέρασε την ομάδα του Μιχάλη Φασουλή διαφοροποιώντας τα δεδομένα στη μάχη της αποφυγής του υποβιβασμού.