, ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ-ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ 1-4: Πρωταγωνιστής ο Μουτζούρης, σε κακή κατάσταση οι “πυλιώτες”…

Με τον Κώστα Μουτζούρη να έχει δυο γκολ και μια ασίστ, ο Ακρίτας Κορώνης επικράτησε στην Μεθώνη του Τσικλητήρα Πύλου με 4-1 και διπλασίασε τις νίκες του στο πρωτάθλημα, φτάνοντας τους 7 βαθμούς και βρίσκεται πλέον μια “ανάσα” από την κορυφή.

Ο Ακρίτας ήταν ανώτερος σε όλο το ματς του Τσικλητήρα και έφτασε εύκολα και δίκαια στη νίκη απέναντι σε μια ομάδα που δείχνει να βρίσκεται σε πολύ κακή κατάσταση, καθώς μετράει τρεις σερί ήττες και μάλιστα, έχει δεχθεί 10 γκολ στα δυο τελευταία της παιχνίδια με συνολικό απολογισμό τερμάτων 2-10!

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 40΄ με πλασέ του Μουτζούρη έπειτα από παράλληλη μπαλιά του Διακουμή και ενώ είχαν χάσει αρκετές ευκαιρίες μέχρι εκείνο το σημείο με τους Διακουμή-Μουτζούρη να είναι κύριοι πρωταγωνιστές.

Ο Διακουμής στο 71΄ με συρτό σουτ έκανε το 2-0 και στο 82΄ ο Μουτζούρης “χτύπησε” και  πάλι, εκμεταλλευόμενος το λάθος της άμυνας του Τσικλητήρα και με πλασέ έκανε το 3-0.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν προσωρινά με σουτ του Τομαρά λίγο πριν συμπληρωθούν 90 λεπτά αγώνα, αλλά στις καθυστερήσεις ο Σαρέλλας διαμόρφωσε το τελικό 4-1 έπειτα από “ασίστ” του Μουτζούρη.

Διαιτητές: Η. Ρέκκας, Η. Μπουρίκας, Λ. Διακουμάκος

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ: Τσούλος, Χρονόπουλος, Καρδάσης, Μαρκολέφας, Κουρεμπανάς (43′ Ράλλης), Δούνιας, Ράτσεφ, Μ. Κοτσοβός, Σκαφιδάς (46′ Ε. Κοτσοβός), Κλαριδάς (70′ Τομαράς), Τζάλα

ΑΚΡΙΤΑΣ: Σταθάς, Παναγιωτόπουλος (82′ Τέντες), Κουτσουμπός, Χοτζόλι, Καπινιάρης, Κρητικάκης, Μάραντος, Γεωργιόπουλος, Σταμάτης (88′ Σαρέλας), Διακουμής, Μουτζούρης