ΔΙΕΘΝΗ

Τσέλσι – Μάντσεστερ Σίτι 0-1: Νίκη στο ντέρμπι και πιο κοντά στην κορυφή της Premier League οι «Πολίτες»

Ένα γκολ του Μαχρέζ στο δεύτερο ημίχρονο, ήταν αρκετό για τη Μάντσεστερ Σίτι, ώστε να πανηγυρίσει τη νίκη με 1-0 στο εκτός έδρας ντέρμπι της Premier League, κόντρα στην Τσέλσι.

Σε ένα “κλειστό” ματς με ελάχιστο θέαμα, η Μάντσεστερ Σίτι κατάφερε να σκοράρει το μοναδικό τέρμα του αγώνα στο 63ο λεπτό της αναμέτρησης, με συνδυασμό των Γκρίλις και Μαχρέζ, για να κρατήσει μέχρι τέλους το αποτέλεσμα.

Οι “Πολίτες” επανήλθαν έτσι σε θετική “τροχιά” στην Premier League και μείωσαν τη διαφορά τους από την Άρσεναλ στην πρώτη θέση, στους πέντε βαθμούς. Δέκατη “έπεσε” η Τσέλσι, που συνεχίζει να απογοητεύει τη φετινή σεζόν.