, Το πανόραμα της Super League: Συνέχισαν με νίκες ΑΕΚ και Ολυμπιακός -Πρώτος με στραβοπάτημα ο Αρης

Η τρίτη και τελευταία… λειψή αγωνιστική της Super League σχεδόν ολοκληρώθηκε με τον Αρη να παραμένει πρώτος με αγώνα περισσότερο, ενώ ΑΕΚ και Ολυμπιακό ακολουθούν με «δύο στα δύο» στις νίκες.

H δράση στα Κυριακάτικα ματς ολοκληρώθηκε με την άνετη νίκη του Δικεφάλου με 3-0 επί της Λαμίας στο ΟΑΚΑ. Ο Μάσιμο Καρέρα παρότι πειραματίστηκε σε μεγάλο βαθμό, είδε την ομάδα του να παρουσιάζεται βελτιωμένη και πήρε ένα τρίποντο ουσίας και ψυχολογίας ενόψει του αγώνα με την Βόλφσμπουργκ για το Europa League.

Επίσης, την Κυριακή, το πρόγραμμα μας επιφύλασσε δύο «καρμπόν» ματσάρες. Αρχικά, ο Αρης αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με τον ΠΑΣ Γιάννινα παρότι οι Θεσσαλονικείς βρέθηκαν να χάνουν με δύο τέρματα στο πρώτο 20λεπτο με τον Φετφατζίδη σε ρόλο οργανωτή κατάφεραν και πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Στην εκπνοή πήρε τον βαθμό και ο Ατρόμητος στην Κρήτη μετά την ισοπαλία 2-2 με τον ΟΦΗ. Ο Γούτας με μια σερντερφορίσια κεφαλιά στις καθυστερήσεις «έκλεψε» τον βαθμό από την ομάδα του Γιώργου Σίμου.

Το Σάββατο ο Ολυμπιακός νίκησε σχετικά άνετα τον Παναιτωλικό στο Φάληρο, ενώ ο ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να περάσει από τον Βόλο καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος 0-0 με την ομάδα της Μαγνησίας. Τέλος, αύριο, το πρόγραμμα της αγωνιστικής κλείνει με τον αγώνα του Παναθηναϊκού κόντρα στην Λάρισα στη Θεσσαλία.

Αναλυτικά το πανόραμα της 3ης αγωνιστικής της Super League

Σάββατο 26/9

18:30 Βόλος-ΠΑΟΚ 0-0

20:30 Ολυμπιακός-Παναιτωλικός 0-2 (46′ Ελ Αραμπί, 86′ Καφού)

Κυριακή 27/9

16:00 Αρης-ΠΑΣ Γιάννινα 2-2 (48′ Φετφατζίδης, 67′ Ματίγια – 15′ Νάουμετς, 22′ Παντελάκης)

18:00 ΟΦΗ-Ατρόμητος 2-2 (49′, 56′ Σαρδινέρο – 45’+5′ Μανούσος, 90’+3′ Γούτας)

20:30 ΑΕΚ-Λαμία 3-0 (14′ Γκαρσία, 65′ Κρίστιτσιτς, 85′ Ενομπακάρε)