Β' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Θύελλα Παραλίας – Κεραυνός Καλ. 1-3: Ανατροπή και… διπλό (φώτο)

, Θύελλα Παραλίας – Κεραυνός Καλ. 1-3: Ανατροπή και… διπλό (φώτο)

Αν και βρέθηκε να χάνει με γκολ απ’ τα… αποδυτήρια για την 15η αγωνιστική της Β’ τοπικής στην έδρα της Θύελλας Παραλίας, ο Κεραυνός Καλ. έκανε την ολική ανατροπή (1-3) και πανηγύρισε την δεύτερη διαδοχική του νίκη.

Οι γηπεδούχοι “πάγωσαν” την ομάδα του Δημήτρη Παυλόπουλου, καθώς προηγήθηκαν μόλις στο 4ο λεπτό. Η άμυνα του Κεραυνού ξέχασε τον Στυλιανόπουλο κι αυτός με κεφαλιά στην καρδιά της μεγάλης περιοχής σημείωσε το 15ο φετινό του τέρμα στη σεζόν (1-0).

Με τους φιλοξενούμενους πίσω στο σκορ, ο Πάνου ανέλαβε δράση. Ο 20χρονος επιθετικός πήρε το… όπλο του και “πυροβόλησε” δύο φορές (23′, 50′) φτάνοντας τα 12 γκολ φέτος και ανατρέποντας το σκορ (1-2).

Με γκολ του Μπογέα στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Κεραυνός “κλείδωσε” οριστικά τη νίκη (1-3) και διατηρήθηκε στην 2η θέση του 1ου Ομίλου, ισόβαθμος με τον Παναθηναϊκό Καλ. και τον ΑΟ Λαιΐκων.

Θύελλα Παραλίας (Μανώλης Λιαπάκης): Παναγιωτίδης, Σακκάς, Στυλιανόπουλος, Νέμπια, Κορομηλάς, Γιαμαρέλος, Χρυσός, Γ. Πλεμμένος (46′ Β. Πλεμμένος), Βασιλόπουλος, Αδαμόπουλος, Σπαουτζής.

Κεραυνός Καλ. (Δημήτρης Παυλόπουλος): Διον. Σχινάς, Χατζίου, Τσορώνης, Απ. Σχινάς, Βρεττέας, Φωτόπουλος, Πάνου, Κότσης, Ι. Παυλόπουλος (84′ Καζανάς), Χανδρινός, Καρδάσδης (46′ Μπογέας, 88′ Σακκάς).