Β' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Θύελλα Μερόπης – Κυπάρισσος 1-0: Γουρλίδικη η νέα φανέλα (φώτο)

, Θύελλα Μερόπης – Κυπάρισσος 1-0: Γουρλίδικη η νέα φανέλα (φώτο)

Η Θύελλα Μερόπης νίκησε 1-0 τον Κυπάρισσο στον Μελιγαλά για την 16η αγωνιστική της Β’ τοπικής και η νέα φανέλα με χορηγό “Κλεφτόγιαννης – Ηλεκτρολογικές Εγκαταστάσεις”, φαίνεται ότι έφερε γούρι στην ομάδα που κοουτσάρει ο Χρήστος Νιάρχος.

Ενώ όλα έδειχναν ισοπαλία, τη λύση έδωσε o αρχηγός Παναγιώτης Κατσιμπάρος στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων λυτρώνοντας έτσι τους γηπεδούχους.

Με τη νίκη αυτή η Θύελλα μπήκε για τα καλά στο κυνήγι της ανόδου στον 2ο Όμιλο, με δεδομένο ότι εκκρεμεί ο αγώνας με τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό Διαβολιτσίου που είχε αναβληθεί, ενώ έχει πραγματοποιήσει και το ρεπό της.

Κυπάρισσος

Θύελλα Μερόπης (Χρήστος Νιάρχος): Σουλαντίκας, Γιάννης Καραμπούλας, Παναγιώτης Καραμπούλας, Γεωργακόπουλος, Σταθούλης, Κατσιμπάρος, Παντελόπουλος (90′ Χαραλαμπόπουλος), Δημητρόπουλος, Δαβίλλας (70′ Παπαδόπουλος), Τσιλίκος (60′ Ρουμελιώτης), Διαγούπης.

Κυπάρισσος (Παναγιώτης Ανδρεόπουλος): Σταμούλης, Αντωνόπουλος, Νικολόπουλος, Βελής, Μαντζούνης, Γεωργομήτρος, Ζουρτσάνος, Παναγούλιας, Ναστάτος, Καζάκος, Γιαννόπουλος (66′ Αλεξόπουλος).