SUPER LEAGUE 1

Super League: Βρήκε γιατρικό με ανατροπή στην Κρήτη ο Ολυμπιακός (βίντεο)

, Super League: Βρήκε γιατρικό με ανατροπή στην Κρήτη ο Ολυμπιακός (βίντεο)

Με γκολ των Γκάρι Ροντρίγκες και Μπακαμπού οι ερυθρόλευκοι επέστρεψαν από το εις βάρος τους 1-0 του πρώτου ημιχρόνου και νίκησαν με 2-1 τον ΟΦΗ

Νίκη που τόσο πολύ χρειαζόταν, πέτυχε στο Ηράκλειο ο Ολυμπιακός. Οι ερυθρόλευκοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ από τον ΟΦΗ, αλλά γύρισαν το ματς στο δεύτερο ημίχρονο, επικράτησαν με 2-1 και (μάλλον) ξαναβρήκαν την ηρεμία τους.

Το ντεμπούτο του Ντόη στην ενδεκάδα του Ολυμπιακού συνδυάστηκε ατυχώς με αυτογκόλ, με το οποίο ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ στο 40′. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός άνοιξε πολύ, ο Ολυμπιακός έχασε πέναλτι με τον Χάμες Ροντρίγκες στο 53′ (απέκρουσε ο Μανδάς) και έφτασε στην ισοφάριση με τον έτερο Ροντρίγκες, τον Γκάρι, στο 58′ και εν συνεχεία στην ανατροπή με τον Μπακαμπού στο 81′.