Super League: Βαλμπουενά και… με +7 στα πλέϊ οφ ο Ολυμπιακός (βίντεο)

, Super League: Βαλμπουενά και… με +7 στα πλέϊ οφ ο Ολυμπιακός (βίντεο)

Με μεγάλο πλεονέκτημα επτά βαθμών θα μπει ο Ολυμπιακός στα πλέι οφ της Super League, όπου πλέον φαντάζει ως το ακλόνητο φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου.

Οι «ερυθρόλευκοι» ολοκλήρωσαν την κανονική περίοδο του πρωταθλήματος με δύσκολη νίκη 2-0 επί του Παναιτωλικού στο «Γ. Καραϊσκάκης», χάρη στα γκολ του Μασούρα στο 60΄ και του Μπουχαλάκη στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων (αμφότερα από ασίστ του Βαλμπουενά που πέρασε αλλαγή στο ματς), και αύξησαν τη διαφορά τους από τον δεύτερο ΠΑΟΚ, που άφησε δύο πολύτιμους βαθμούς στην Ξάνθη.

Ολυμπιακός: Σα, Ελαμπντελαουί, Σεμέδο, Μπα (67’ Σισέ), Γκασπάρ, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Μασούρας, Ραντζέλοβιτς (55’ Βαλμπουενά), Χασάν, Ελ Αραμπί (90’ Λοβέρα)

Παναιτωλικός: Κνετ (46’ Φερνάντεζ), Κέβιν, Μαρσιάλ, Μάλης, Ράσμιους, Ντάλσιο, Ταχάρ (75’ Μιμίτο), Μουνιέ (90’ Καββαδίας), Αλβάρες, Ντίας, Νταουντα.