Super League: Όρθιος και πάλι ο Άρης, 2-0 τον Βόλο (βίντεο)

, Super League: Όρθιος και πάλι ο Άρης, 2-0 τον Βόλο (βίντεο)

O Άρης έβγαλε αντίδραση μετά την ήττα-σοκ στη Λαμία και επικράτησε 2-0 του Βόλου για την 15η αγωνιστική της Super League.

Η ομάδα του Άκη Μάντζιου είχε κυριαρχικό ρόλο στο παιχνίδι, δημιούργησε ένα σωρό ευκαιρίες σε σημείο να την αδικεί το τελικό αποτέλεσμα και παράλληλα δεν έδωσε το δικαίωμα σε μια καλή ομάδα του πρωταθλήματος η οποία χαρακτηρίζεται για τη δημιουργικότητά της να κάνει αξιόλογη φάση στο παιχνίδι.

Οι κίτρινοι μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 18ο λεπτό. Ο Γκάνεα δέχτηκε την κάθετη πάσα από τον Γκαρσία και γύρισε πολύ όμορφα την μπάλα στον Σάσα, που μπήκε μέσα στην μεγάλη περιοχή με ωραία ατομική προσπάθεια και πλάσαρε έξοχα τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων για το 1-0.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν σε υψηλές στροφές και στο 80ο λεπτό ο Μπερτόλιο πλάσαρε τον Κλέιμαν, όμως ο τερματοφύλακας του Βόλου απέκρουσε εντυπωσιακά. Δυο λεπτά αργότερα ο Αργεντινός του Άρη πήρε το … αίμα του πίσω και πέτυχε ένα εκπληκτικό σε δημιουργία και εκτέλεση γκολ, καθαρίζοντας ουσιαστικά την υπόθεση νίκη για τον Άρη.

ΑΡΗΣ (Άκης Μάντζιος): Μπουσέ, Σάκιτς, Γκάνεα, Ροζ, Μπεναλουάν, Ματίγια, Σάσα Λούκας (90+ Τσαγκαλίδης), Ματέο Γκαρσία (73’ Μπερτόγλιο), Μπρούνο Γκάμα (73’ Τζέγκο), Σίλβα (88’ Λόπεθ), Μάνος (73’ Μαντσίνι).

ΒΟΛΟΣ (Ανχελ Λόπεθ): Κλέιμαν, Φεράρι, Σάντσεθ, Μήτογλου, Ντεντάκης, Ριένστρα, Μπαριέντος, Μπαρτόλο (88’ Γκρίλο), Περέα (74’ Μαρτίνεθ), Μπουένο (46’ Ρενάτο), Δουβίκας.