Super League: Ο ΟΦΗ 3-0 την Λαμία μπήκε στα πλέι οφ

, Super League: Ο ΟΦΗ 3-0 την Λαμία μπήκε στα πλέι οφ

Μόλις είκοσι λεπτά χρειάστηκαν στον ΟΦΗ για να “κλειδώσει” το εισιτήριο του για τα πλέι οφ. Για την ακρίβεια σε εννέα λεπτά, οι Κρητικοί έκαναν ό,τι ήταν δυνατό για να δείξουν πόσο θέλουν το παιχνίδι απέναντι στην Λαμία, κερδίζοντας τελικά με 3-0.

Στο 2ο λεπτό ο Φιγκεϊρέδο άνοιξε το σκορ χάρη σε μία έξυπνη ασίστ του Τσιλιανίδη. Έπειτα από επτά λεπτά, ο Ναμπί, όπως συνηθίζει, δοκίμασε το πόδι του από μακριά με τον τερματοφύλακα να είναι ανήμπορος να αντιδράσει. Στο 21ο λεπτό ο Σεμέντο γράφτηκε και εκείνος στον πίνακα των σκόρερ, χάρη σε ένα κόψιμό του στην περιοχή και ένα εκπληκτικό σουτ.

Ο ΟΦΗ όχι απλώς προκρίθηκε στα play-offs, αλλά ανέβηκε και στην 5η θέση μετά την ήττα του Άρη από τον Ατρόμητο. Στο Γεντί Κουλέ στήθηκε ένα τεράστιο πάρτι μετά τη λήξη της αναμέτρησης, με πυροτεχνήματα να φωτίζουν τον ουρανό του Ηρακλείου.

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Γιαννούλης, Κουτρουμπής, Μαρινάκης (72′ Μπράουν), Κοροβέσης, Μεγιάδο, Νέιρα, Ναμπί (88′ Στάικος), Τσιλιανίδης, Σεμέντο, Φιγκεϊρέδο (80′ Μάνος)

ΛΑΜΙΑ: Επασί, Βάντερσον, Βύντρα, Αντέτζο, Ασίγκμπα, Σκόνδρας, Δημούτσος, Ρόμανιτς, Βασιλόγιαννης (46′ Μπεχαράνο), Αραβίδης (87′ Τιρόνε), Καραμάνος (57′ Βιγιάλμπα).