ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Super League: Η Λαμία διέλυσε με 1-3 τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο

, Super League: Η Λαμία διέλυσε με 1-3 τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο

Μεγάλη νικήτρια αναδείχθηκε η Λαμία κόντρα στον Παναιτωλικό, καθώς επικράτησε με 1-3 στο Αγρίνιο.

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, με 2 γκολ σε διάστημα 97 δευτερολέπτων από τους Μεντίνα και Μαρτίνεθ και το τρίτο στις καθυστερήσεις, πήρε τρεις σημαντικούς βαθμούς στη μάχη παραμονής που δίνει στη Stoiximan Super League.

Το σκορ της αναμέτρησης άνοιξε στο 55′ ο Λιάβας για τους γηπεδούχους, μετά από καλή συνεργασία με τον Καρέλη.

Στο 64′ με κεφαλιά ο Μεδίνα έφερε το ματς στα ίσα. Τρία λεπτά αργότερα ο Μαρτίνεθ σκόραρε και οι φιλοξενούμενοι πέρασαν μπροστά στο σκορ.

Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μαρτίνεθ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έγραψε το τελικό 1-3.

Παναιτωλικός – Λαμία

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Ανέστης, Λιάβας, Λάρσον, Μλάντεν, Χατζηθεοδωρίδης, Μάρτενσον, Κολοβός (75′ Μόρσεϊ), Σενγκέλια (69′ Ντίας), Ντουάρτε (83′ Βοϊλης), Χουάνπι (75′ Μπουζούκης), Καρέλης (83′ Πέδρο Ζοάο).

ΛΑΜΙΑ: Γκαραβέλης, Αμπάντα, Τζανετόπουλος, Παπαδόπουλος, Μεντίνα (71′ Τσούκαλος), Ασκόφσκι (46′ Καραμάνος), Τζανδάρης (58′ Σλίβκα), Μαρτίνεθ, Βέργος (79′ Στάνκο), Νούνιες (71′ Μπεχαράνο), Σιμόν.