SUPER LEAGUE 1

Super League: Έργο Σουντανί στο Καραϊσκάκη (βίντεο)

, Super League: Έργο Σουντανί στο Καραϊσκάκη (βίντεο)

Μετά από ένα συναρπαστικό ματς, με 3 γκολ, δύο δοκάρια, ένα ακυρωθέν τέρμα με την χρήση του VAR, ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε με 2-1 του ΟΦΗ στο Καραϊσκάκη κι ανεξάρτητα από το τι θα κάνουν αύριο (20/10) οι διώκτες του, θα παραμείνει στο ρετιρέ της βαθμολογίας, όντας αήττητος μετά από 7 αγωνιστικές.

Οι «ερυθρόλευκοι» έφτασαν στην 6η εφετινή τους νίκη, χάρις σε δύο πανέμορφα γκολ του Σουντανί, ο οποίος δημιούργησε ένα ακόμη που πέτυχε ο Γκερέρο, αλλά μετά την χρήση του VAR ο διαιτητής Παπαδόπουλος δεν το μέτρησε (ο Αλγερινός πήρε την μπάλα από θέση οφσάιντ).

Ο ΟΦΗ με την εμφάνισή του επιβεβαίωσε πλήρως τα άκρως θετικά σχόλια που έχει εισπράξει με τις εφετινές του εμφανίσεις. Η ομάδα του Σίμου δεν φοβήθηκε καθόλου τον αντίπαλό της, έπαιξε ανοιχτά από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό, κατάφερε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με το καταπληκτικό γκολ του΄Ναμπί, είχε ένα δοκάρι για να κάνει το 2-1, με τον ίδιο παίκτη, αλλά εν τέλει δεν απέφυγε την ήττα.