Super League: Άνετα η ΑΕΚ, 3-0 τον ΟΦΗ στη Νέα Φιλαδέλφεια

, Super League: Άνετα η ΑΕΚ, 3-0 τον ΟΦΗ στη Νέα Φιλαδέλφεια

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, η ΑΕΚ κέρδισε με 3-0 τον ΟΦΗ στη Νέα Φιλαδέλφεια και επέστρεψε στις νίκες μετά την εκτός έδρας ισοπαλία με τον Αστέρα Τρίπολης.

Η Ένωση φρόντισε να καθαρίσει από νωρίς το ματς, καθώς στο 7ο λεπτό ο Λιβάι Γκαρσία ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Γκατσίνοβιτς με πλασέ στην κίνηση έκαναν το 2-0.

Ο ρυθμός έπεσε και η ΑΕΚ ήλεγχε απόλυτα το ματς, μη επιτρέποντας στον ΟΦΗ να καταστεί απειλητικός στην εστία του Αθανασιάδη.

Η ομάδα του Αλμέιδα βρήκε και τρίτο γκολ στην αναμέτρηση όταν στο 60ο λεπτό ο Άμραμπατ σέντραρε, ο Λιβάι Γκαρσία πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Μάνταλος την δεύτερη για το 3-0, το οποίο παρέμεινε μέχρι τέλους.

ΑΕΚ: Αθανασιάδης, Σιντιμπέ, Μουκουντί, Μήτογλου, Χατζισαφί, Γιόνσον, Γκατσίνοβιτς (66′ Αραούχο), Πινέδα, Μάνταλος (70′ Μαχαίρας), Άμραμπατ, Γκαρσία (87′ Κοσίδης).

ΟΦΗ: Μανδάς, Λάρσον, Μπαλογιάννης, Βούρος, Διαμαντής (83′ Πασαλίδης), Περέα (74′ Στάικος), Μεγιάδο, Ντιουσέ (83′ Νέιρα), Θοράρινσον, Τζου (66′ Ντικό), Γκερέρο (66′ Ντουρμισάι).