SUPEP LEAGUE 2

, Super League 2: … και στο τέλος κερδίζει ο Ιωνικός- Αποτελέσματα, σκόρερ, βαθμολογία

Με μια ακόμη νίκη με γκολ μετά το 90‘, ο Ιωνικός βρήκε ένα σημαντικό τρίποντο που τον διατηρεί μόνο πρώτο στην βαθμολογία. Ακολουθεί ο Λεβαδειακός, πέρασε τρίτη η Ξάνθη.

Όσο η κανονική περίοδος του πρωταθλήματος της Super league 2 πλησιάζει στο φινάλε της τόσο ξεκαθαρίζει το τοπίο όσο αφορά τις ομάδες που μέχρι τέλους θα διεκδικήσουν τα εισιτήρια για την Σούπερλιγκα. Είτε με απευθείας άνοδο είτε με την ευκαιρία των μπαράζ!

Ο Ιωνικός μετά την ολοκλήρωση της 17ης αγωνιστικής συνεχίζει την προέλασή του καθώς με με τον … προσφιλή του τρόπο, γκολ δηλαδή στις καθυστερήσεις, λύγισε την αντίσταση της Παναχαϊκής με 1-0 και παραμένει πρώτος στη βαθμολογία.

Στην θέση βρίσκεται ο Λεβαδειακός μετά το μεγάλο σε έκταση σκορ (0-4) διπλό στη Ρόδο επί του Διαγόρα, ενώ πλέον «πάτησε» 3άδα η Ξάνθη μετά το δύσκολο 1-0 επί του Εργοτέλη, στα δύο ματς που έγιναν το Σάββατο.

Τα Χανιά πήραν μεγάλο διπλό στα Τρίκαλα και προσπέρασαν πάλι την Παναχαϊκή για την εξάδα Όσο αφορά την μάχη της ουράς τόσο η Δόξα Δράμας, όσο και ο Απόλλωνας Λάρισας πήραν νίκεςανάσες που τις κάνει να βλέπουν ακόμη και πλέι οφ!

Αναλυτικά το πανόραμα της 17ης αγωνιστικής της Super League 2:

Σάββατο 27/03

Διαγόρας – Λεβαδειακός 0-4 (73′-83′ Κωστή, 89′ Πολέτο, 90+5′ Θεοχάρης)

Ξάνθη– Εργοτέλης 1-0 (67′ Μικελτάτζε)

Κυριακή 28/03

Καραϊσκάκης Άρτας – Απόλλων Λάρισας 1-2 (81′ Ναζίμ πεν / 74′ αυτογκόλ, 77′ Χατζής)

Ιωνικός – Παναχαϊκή 1-0 (90+2′ Μάναλης)

Δόξα Δράμας – ΟΦ Ιεράπετρας 2-1 (24′ Μαυριάς, 52′ Βάντερσον / 69′ Ντάλα Κόστα)

Τρίκαλα – ΠΑΕ Χανιά 0-2 (11′ Κάρλος, 24′ Βασιλόγιαννης)