Σπερχογεία – Τέλος Άγρας 3-1: Με τη “σφραγίδα” του Καραχάλιου

, Σπερχογεία – Τέλος Άγρας 3-1: Με τη “σφραγίδα” του Καραχάλιου

Με τον Ηρακλή Καραχάλιο να “χτυπάει” δυο φορές, σε α΄ και β΄ μέρος, η Σπερχογεία επικράτησε με 3-1 του Τέλου Άγρα στο γήπεδο “Π. Γεωργανάς” και σημείωσε την πρώτη της νίκη για την φετινή σεζόν.

Οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν καλύτεροι στο γήπεδο απ’ ότι η ομάδα του Νίκου Κακαλέτρη, είχαν καθολική υπεροχή στο παιχνίδι και έφτασαν δίκαια στο θετικό αποτέλεσμα, παίζοντας “στρωτό” ποδόσφαιρο με ωραίες συνεργασίες και επιθετικές διαθέσεις.

Το ματς είχε υψηλό ρυθμό και αρκετές φάσεις, ως επί τω πλείστω για τους “ταύρους” του Φραγκίσκου Κεράνη, με τους φιλοξενούμενους να ανεβάζουν λίγο την απόδοσή τους στο β΄ μέρος και να απειλούν σε ελάχιστες περιπτώσεις.

Ο Καραχάλιος “χτύπησε” για πρώτη φορά στο 9΄, με το 1-0 να είναι και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου και στην επανάληψη, ήρθε το 2ο τέρμα με “δράστη” τον Δωδέκατο στο 51ο λεπτό.

Αν και δεν είχαν τις ευκαιρίες, οι παίκτες του Νίκου Κακαλέτρη μείωσαν σε 1-2 στο 72΄με τον Ακασού αλλά δεν μπόρεσαν να πετύχουν κάτι καλύτερο, καθώς ο Καραχάλιος και πάλι “σφράγισε” την νίκη της ομάδας του στο 87΄ με ατομική ενέργεια.

ΦΑΣΕΙΣ-ΓΚΟΛ

2΄ φάουλ του Δωδέκατου από δεξιά, ο Καραχάλιος έπιασε τη κεφαλιά στο 2ο δοκάρι αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

9΄ ΓΚΟΛ 1-0 ο Καραχάλιος με δυνατό σουτ εκτός περιοχής νικάει τον  Μπροκάκη

23΄ δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής από τον Δημητρίου, απέκρουσε ο Μπροκάκης

47΄  Μπολουν εκτέλεσε το φάουλ, αλλά ο Σταματίου  μπλόκαρε την κεφαλιά του Κεσιέ

51΄ ΓΚΟΛ 2-0 οργανωμένη επίθεση της Σπερχογείας με τους Κατσιλιέρη-Δημητρίου να συνδυάζονται, ο τελευταίος βρήκε τον Δωδέκατο από αριστερά και αυτός με διαγώνιο σουτ έστειλε τη  μπάλα στα δίχτυα

57΄ διαγώνιο σουτ του Δημητρίου, η μπάλα περνά άουτ

58΄ νέο σουτ, αυτή τη φορά από τον Σαούτη, η μπάλα και πάλι άουτ

69΄ πλασέ του Κοτσιλιέρη μετά από ατομική προσπάθεια και «κόψιμο» του Δημητρίου, η μπάλα ελάχιστα άουτ

72΄ ΓΚΟΛ 1-2 πλασέ του Ακασού μέσα από την περιοχή, μειώνει προσωρινά ο Τέλος Άγρας

82΄ σουτ του Πετράκου, έδιωξε ο Μπροκάκης

84΄ γυριστό σουτ υπό πίεση του Πετράκου, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ με τον Μπροκάκη εκτός θέσης

87΄ ΓΚΟΛ 3-1 ατομική του Καραχάλιου από αριστερά και πλασέ στην απέναντι γωνία, η μπάλα στα δίχτυα!

Διαιτητές: Η. Ρέκκας, Η. Ρηγόπουλος, Κ. Αντωνόπουλος

ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑ (Φραγκίσκος Κεράνης): Σταματίου, Δημητρίου, Κουμπανάκος (79΄ Πετράκος), Πετριτάι, Δικαίος , Δασκαλάκης, Δωδέκατος, Σαούτης, Κοτσιλιέρης (85΄ Γκραντινάρου), Καραχάλιος, Μάραντος (46΄ λ. τρ. Οικονομόπουλος)

ΤΕΛΟΣ ΑΓΡΑΣ (Νίκος Κακαλέτρης):  Μπροκάκης, Μπολούν, Γεωργακόπουλος, Ακασού, Γεωργόπουλος (63΄ Λάππας), Μαραβέλας, Μαρκόπουλος, Κεσιέ, Λακριντής, Καυκής (28΄ Τάρλεφ, 46΄ λ. τρ. Βελισάρης), Αλεξανδρόπουλος