Σπερχογεία-Μάνη 1-4: Διεύρυνε το σερί με ανατροπή στο τελευταίο ημίωρο

, Σπερχογεία-Μάνη 1-4: Διεύρυνε το σερί με ανατροπή στο τελευταίο ημίωρο

Με έκρηξη στο τελευταίο ημίωρο η Μάνη πέρασε θριαμβευτικά 4-1 από το “Π. Γεωργανάς” υποχρεώνοντας την Σπερχογεία στην πέμπτη της φετινή ήττα στην Α’ τοπική Μεσσηνίας.

Οι ταύροι προηγήθηκαν στο σκορ και κράτησαν το προβάδισμα μέχρι το 67′ αλλά από την στιγμή που οι φιλοξενούμενοι ξεκλείδωσαν την άμυνα τους και γύρισαν το ματς, δεν μπόρεσαν να επιστρέψουν.

Η Μάνη, η οποία προερχόταν από δυο σερί επιτυχίες, μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και είχε τρεις καλές φάσεις για να πάρει προβάδισμα στο σκορ αλλά κόντρα στη ροή του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που βρήκαν πρώτοι τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Στο 7’ μετά από κόρνερ του Αλεξανδρόπουλου ο Μπέρμπερι έπιασε την κεφαλιά με τον Κακαλέτρη να απομακρύνει, στο 12’ ο Αλεξανδρόπουλος με σουτ υποχρέωσε τον τερματοφύλακα της Σπερχογείας σε νέα απόκρουση ενώ ίδια κατάληξη είχε και σουτ του Τζανετέα στο 18ο λεπτό. Τελικά αυτοί που πανηγύρισαν πρώτοι ήταν οι γηπεδούχοι όταν στο 23’ ο Μαστρόκαλος έκανε το σουτ και νίκησε τον Σταθά γράφοντας το 1-0, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 60ο λεπτό οι Μανιάτες είχαν φάουλ στο οριζόντιο δοκάρι με τον Τζανετέα και 4 λεπτά μετά ο ίδιος έκανε το σουτ ο Κλουβάτος βρέθηκε στην πορεία της μπάλας και ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 73ο λεπτό ο Χατζηπαναγιώτης με σουτ από το ύψος της περιοχής έκανε την ανατροπή (1-2) ενώ το προβάδισμα διεύρυνε στο 88’ ο Χελάς με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ του Δουρούμη.

Την τρίτη σερί νίκη της Μάνης επισφράγισε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τζανετέας ο οποίος έκανε το 1-4 από γύρισμα του Φετάχου.

Σπερχογεία: Κακαλέτρης Κωνσταντίνος, Τζεφερεμιναίος, Κακαλέτρης Θανάσης, Μάτσι, Λένα, Δημητρίου, Γουδέλης, Μαστρόκαλος (90’ Κάστορας), Κακαλέτρης Παναγιώτης, Σώκαλης, Τσιμπούρης (79’ Κατσάρας)

Μάνη: Σταθάς, Δουρούμης, Γεωργίου (58’ λ. τρ. Πουλάκος), Γιαννής, Κλουβάτος, Τζανετέας, Μουστάκας (89’ Αναστασίου), Μπέρμπερη (56’ Χατζηπαναγιώτης), Κοντός (65’ Φετάχου), Αλεξανδρόπουλος, Χελάς.