Σπερχογεία-Μάνη 0-0: Ανικανοποίητοι και οι δυο!

, Σπερχογεία-Μάνη 0-0: Ανικανοποίητοι και οι δυο!

Μπορεί να κατάφερε να “λυγίσει” τον πρωτοπόρο-μέχρι την 11η αγωνιστική-Πάμισο Μεσσήνης, όμως απέναντι στην Σπερχογεία η ΑΕ Μάνης δεν μπόρεσε να συνεχίσει τις νίκες, καθώς ήρθε ισόπαλη 0-0 με τους “ταύρους” οι οποίοι μπορεί να βρίσκονται στην τελευταία θέση, όμως δείχνουν σημάδια ζωής!

Οι γηπεδούχοι πήραν τον πρώτο τους βαθμό μετά την 6η αγωνιστική και έφτασαν τους 5, παρέμειναν στον “πάτο” της βαθμολογίας αλλά σίγουρα δεν τα έχουν παρατήσει!

Το παιχνίδι ήταν αρκετά καλό με πολλές φάσεις μπροστά στις δυο εστίες, γρήγορο ρυθμό και διάθεση εκατέρωθεν για επιθετικό ποδόσφαιρο.

Μπορεί να μην επετεύχθη γκολ, εντούτοις και οι δυο ομάδες θα μπορούσαν να πάρουν το “τρίποντο”.

Οι μανιάτες “χτύπησαν” πρώτοι στο 23ο λεπτό όταν ο Αλεξανδρόπουλος με κοντινό πλασέ σημάδεψε το κάθετο δοκάρι του Καλλιντέρη και μόλις δυο λεπτά αργότερα, ο Καραχάλιος κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή από τον Αντωνόπουλο.

Ο ίδιος ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ!

Ο Καλλιντέρης λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου νίκησε τον Αλεξανδρόπουλο σε συρτό σουτ του δεύτερου και έστειλε τη μπάλα κόρνερ.

Στο β΄ μέρος η Μάνη ανέβηκε, αλλά είχε απέναντί της τον Καλλιντέρη να νικά τον Αλεξανδρόπουλο σε κεφαλιά (50΄) τον Δουρούμη σε σουτ (68΄), τον Χατζηπαναγιώτη σε σουτ (74΄) και την κεφαλιά του Χατζηπαναγιώτη (78΄) και την Σπερχογεία να απειλεί στο 68΄ και με την κεφαλιά του Πολυμενέα να περνάει άουτ.

Διαιτητές: Ψηλοπαναγιώτης, Τσοπανάκης, Σωτηρόπουλος

ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑ: Καλλιντέρης, Δημητρίου, Δωδέκατος, Πετράκος, Πετριτάι, Δικαίος (90΄ Κάιας), Κοτσιλιέρης (70΄ Κοστρίβας), Σαούτης, Οικονομόπουλος, Καραχάλιος, Μάραντος (46΄ Αντωνίου)

ΜΑΝΗ: Αντωνόπουλος, Χατζηπαναγιώτης, Πουλάκος, Βαβαρούτσος (46΄ Καμπανάρος), Πολυμενέας, Δουρούμης, Πετρ. Σπυρέας (67΄ Ντουράι), Μπέρμπερη (77΄ Τσουλάκος), Φετάχου, Αλεξανδρόπουλος, Χελάς