Football League

Ρόδος-Καλλιθέα 3-2: Ανατροπή στην ανατροπή από τα ψυχωμένα “ελάφια”

, Ρόδος-Καλλιθέα 3-2: Ανατροπή στην ανατροπή από τα ψυχωμένα “ελάφια”

Έγινε της…  ανατροπής στη Ρόδο όπου η ομώνυμη τοπική ομάδα πήρε σπουδαία νίκη με 3-2 επί της Καλλιθέας για την 14η αγωνιστική  στο νότιο όμιλο της Football League και την πλησίασε στον πόντο.

Το ματς πρόσφερε έντονες συγκινήσεις καθώς τα “ελάφια” προηγήθηκαν το σκορ αλλά η Καλλιθέα σε ένα δίλεπτο έφερε τούμπα την κατάσταση  με τους γηπεδούχους να περνούν στην αντεπίθεση και να καταφέρνουν τη δική τους ανατροπή, για να φτάσουν στο πολύτιμο τρίποντο.

O Αρναρέλλης  στο 47ο λεπτό έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους για να απαντήσει ο Τσιντώνης με γκολ στο 76΄και στο 78ο λεπτό για το 1-2 της Καλλιθέας.

Τα ελάφια δεν το άβαλαν κάτω, ισοφάρισαν σε 2-2 με τον Δελαπόρτας στο 82΄και λίγο μετά ο Λίχτι έκανε το 3-2 μέσα σε αποθέωση.

Ρόδος (Βελιτζέλος): Πίτκας, Καψάλης, Πεχλιβανόπουλος, Χύσι, Μπαξεβάνος, Δελαπόρτας (87′ Μακρυδημήτρης), Μαρτσάκης (77′ Ρεβυθόπουλος), Νικολόπουλος (75′ Σουλάι), Τσίπρας, Αρναρέλλης, Σερέντιουκ (75′ Λίχτι).

Καλλιθέα (Τάτσης): Πάντος, Καλύβας, Κρητικός, Καντέ (84′ Ενγκουέμ), Τσιντώνης, Μουσταφίδης (57′ Παντελίδης), Σταύρου, Μαρουκάκης (20′ λ.τ Καββαδίας), Χοτζάλι (57′ Καραγιάννης), Παπαγγελής, Στούπης (84′ Βασιλειάδης).