Β' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Πράσινα Πουλιά – Ίκαρος 9-1: Σκόραρε μέχρι και ο τερματοφύλακας! (φώτο)

, Πράσινα Πουλιά – Ίκαρος 9-1: Σκόραρε μέχρι και ο τερματοφύλακας! (φώτο)

Σ’ ένα μεγάλο… πάρτι εξελίχθηκε για τα Πράσινα Πουλιά το ματς με τον Ίκαρο στο “Π. Μπαχράμης”, τον οποίο “συνέτριψαν” με 9-1 για την 20η αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Β’ τοπικής.

Χαρακτηριστικό είναι ό,τι βρήκε την ευκαιρία να σκοράρει μέχρι και ο 15χρονος τερματοφύλακας των Πράσινων Πουλιών, Μηνάς Αραπάκης!

Στο 80′ οι τυπικά γηπεδούχοι είχαν κερδίσει ένα κόρνερ από τα δεξιά. Ο Ντερβίσι εκτέλεσε πλασαριστά για τον νεαρό πορτιέρο που είχε προωθηθεί και εκείνος με ένα φοβερό σουτ από πλάγια θέση έστειλε την μπάλα στο απέναντι “Γ” της εστίας για να διαμορφώσει με αυτόν τον απίστευτο τρόπο το τελικό σκορ!

Ο Κυριακόπουλος άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό, ενώ ο Σπυρόπουλος έκανε το 2-0 στο 13′. Το 3-0 έγινε στο αμέσως επόμενο λεπτό με τον Χριστόπουλο.

Στο 20′ ήρθε ο Σπυρόπουλος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ να γράψει το 4-0 για τους τυπικά γηπεδούχους, οι οποίοι δεν σταμάτησαν εκεί.

Ο Αδαμόπουλος στο 29′ έκανε το 5-0 και ο Χριστόπουλος στο 36′ το 6-0, που βρήκε επίσης για δεύτερη φορά δίχτυα.

Στο 50′ ο ίδιος παίκτης σημείωσε χατ-τρικ και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 7-0, πριν μειώσει στο 62′ ο Θεοφιλόπουλος (7-1).

Στο 63ο λεπτό είχαμε το όγδοο γκολ των Πράσινων Πουλιών από τον Καραμπίνη, ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε όπως προαναφέραμε στο 80′.

Πράσινα Πουλιά (Γιώργος Καλύβας): Αραπάκης, Φλωράτος, Ιωανίδης (70′ Τομάζος), Καλύβας (46′ Καστρινός), Κούκα, Χριστόπουλος, Σπυρόπουλος (60′ Καραμπίνης), Αδαμόπουλος (60′ Σγάντζος), Κυριακόπουλος (70′ Τύρος), Ντερβίσι, Καρλής.

Ίκαρος (Παναγιώτης Καρύδης): Αγγελής, Σαμαράς, Σιμόπουλος, Νικητέας, Θεοφιλόπουλος, Χανδρινός (46′ Μπάσο), Νίκας, Κυριαζής, Γαλίτης, Δωδέκατος, Καραγιαννίδης.