ΥΓΡΟΣ ΣΤΙΒΟΣ

ΠΟΛΟ: Κιτρινόμαυρη απόβαση στην Καλαμάτα, 16-4 η ΑΕΚ το ΝΟΚ

, ΠΟΛΟ: Κιτρινόμαυρη απόβαση στην Καλαμάτα, 16-4 η ΑΕΚ το ΝΟΚ

Έχοντας εξ ορισμού δύσκολο έργο απέναντι στην ΑΕΚ που απαρτίζεται από πρώην διεθνείς πολίστες, ο ΝΟ Καλαμάτας πάλεψε και αυτό το ματς γνωρίζοντας τελικά την ήττα με 16-4 για την 4η αγωνιστική στο πρωτάθλημα πόλο της Α2 ανδρών.

Η Ένωση έκανε το 4χ4 στον δρόμο για τον τίτλο έχοντας ένα τρομερό τρίτο οκτάλεπτο που άνοιξε την διαφορά με το ΝΟ Καλαμάτας να παρουσιάζεται στο μέτρο του δυνατού ανταγωνιστικός στο υπόλοιπο διάστημα.

Στο Δημοτικό κολυμβητήριο βρέθηκε και πάλι αρκετός κόσμος με τους οπαδούς της ΑΕΚ να δίνουν ξεχωριστό τόνο.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι παίκτες του Κωνσταντίνου Δάνδολου με δυναμική άμυνα, κατάφεραν να περιορίσουν την αντίπαλη επίθεση, ενώ στην άλλη πλευρά της πισίνας, Καψοκόλης, Πετρόπουλος και Τίγκας βρήκαν δίχτυα για το 0-3.

Στο δεύτερο οκτάλεπτο, με τον Ξενάκη να “εκτελεί” δις και τον Γιαννουρή να προσθέτει άλλο ένα γκολ, η ΑΕΚ έδωσε διαστάσεις στο σκορ. Ο Δαβίλλας κάτω από τα δοκάρια έδινε το δικό του… ρεσιτάλ και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 1-6. Στο τρίτο οκτάλεπτο η ΑΕΚ πάτησε γκάζι και πέτυχε ένα γκολ σε κάθε λεπτό εξασφαλίζοντας τη νίκη απέναντι στους επίσης νεοφώτιστους που κάνουν μια αξιοπρεπή προσπάθεια και θέλουν να φέρουν παιδιά της Καλαμάτας στην πισίνα!

ΝΟ Καλαμάτας – ΑΕΚ 4-16

Τα οκτάλεπτα: 0-3, 1-3, 1-8, 2-2.

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Μπακολιάς): Παπασταθόπουλος, Θεοδωρακόπουλος 1, Αντωνόπουλος, Αγγελής, Κουτσιαλής, Τραγγανίδας, Κωνσταντόπουλος, Νασίρης, Παναγιώταρος, Καμενίτσας, Τζούβελης 2, Τσιγώνιας, Χριστόφορος, Ντρούβας 1, Μπίρης.

ΑΕΚ (Δάνδολος): Δαβίλλας, Ξενάκης 4, Χατζηδάκης, Σάντα, Καψοκόλης 1, Λύκαρης, Γιαννουρής 4, Πετρόπουλος 2, Μυλωνάκης, Στελλάτος 2, Τίγκας 3, Ζώρζος, Ασβέστης, Κουρμελές, Μαυρωτάς.