Α1' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

ΠΑΣ Ράχη – Νέος Άρις 2-2: Υποχώρησαν στην 3η θέση οι γηπεδούχοι

, ΠΑΣ Ράχη – Νέος Άρις 2-2: Υποχώρησαν στην 3η θέση οι γηπεδούχοι

ΠΑΣ Ράχη και Νέος ‘Αρις αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 στο “Π. Μπαχράμης” στην εξ αναβολής 13η αγωνιστική της Α1 τοπικής, στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε την αγωνιστική δράση του Σαββάτο (5/3).

Οι γηπεδούχοι έμειναν μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα για τρίτο διαδοχικό ματς, μετρώντας δύο ισοπαλίες και μία ήττα και μοιραία υποχώρησαν στην 3η θέση.

Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι παρατάχθηκαν στον αγωνιστικό χώρο δίχως βαθμολογικό άγχος και πίεση, αφού έχουν εξασφαλίσει την παραμονή τους.

Oι “κανονιέρηδες” προηγήθηκαν στο 31′ με σουτ του παίκτη-προπονητή Αλέξη Ζωγόπουλου έξω από την περιοχή.

Το γκολ αυτό αφύπνισε τους παίκτες του Παναγιώτη Πεφάνη και δη τον Κουλουμπό, ο οποίος με εκπληκτικό σουτ δύο λεπτά αργότερα έστειλε την μπάλα συστημένη στο αριστερό “παραθυράκι” της εστίας για το 1-1.

Στο 44′ οι “πετεινοί” απώλεσαν τεράστια ευκαιρία για να φτάσουν στην ολική ανατροπή στο σκορ, αφού ο Μωράκης νικήθηκε από το σημείο του πέναλτι από τον Κοσμά. Η παράβαση υποδείχθηκε σε μαρκάρισμα του Καπόγλη στον Κουδέρη.

Κι ό,τι δεν κατάφερε ο υψηλόσωμος αμυντικός, το πέτυχε στο 73′ ο Σταυριανέας. Ο Κουδέρης ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Τριανταφυλλίδη και ο κ. Καυκάς υπέδειξε νέο πέναλτι υπέρ των φιλοξενούμενων. Ο 27χρονος επιθετικός σημάδεψε σωστά και έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα του (1-2).

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να αποφύγουν την ήττα, χάρις σε γκολ του Τριανταφυλλίδη στο 85ο λεπτό.

ΠΑΣ Ράχη (Αλέξης Ζωγόπουλος): Κοσμάς, Μανωλόπουλος, Κράκουλι (62′ Πολίτης), Παλιάς, Δημήτρης Τσέλα, Τριανταφυλλίδης, Καπόγλης, Ζωγόπουλος, Τρικουράκης (46′ Θανάσης Κωστέας), Γιώργος Κωστέας (81′ Αβράμης), Μπέγκα.

Νέος Άρις (Παναγιώτης Πεφάνης): Βασιλόπουλος, Λάσκαρης (42′ λ. τρ. Σταυριανέας), Κατσιμαγκλής, Τσιριγώτης, Κυριακούλης, Κουλουμπός, Σκαλιώτης, Κασεμάι (79′ Αναστασόπουλος), Φλέσσας, Μωράκης, Κουδέρης.