Α1' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

ΠΑΣ Ράχη – Αναγέννηση Παραλίας 3-2: Δυσκολεύτηκε, αλλά νίκησε

, ΠΑΣ Ράχη – Αναγέννηση Παραλίας 3-2: Δυσκολεύτηκε, αλλά νίκησε

Σε ένα ματς όπου το δεύτερο ημίχρονο δεν προσφερόταν για… καρδιακούς, ο ΠΑΣ Ράχη επικράτησε 3-2 της Αναγέννηση Παραλίας και βρέθηκε έστω και προσωρινά στην κορυφή της βαθμολογίας στην Α1 τοπική.

Το τελικό αποτέλεσμα, πάντως, αφήνει μια πικρία στην “Μπάρτσα” που είχε πολύ καλή αγωνιστική παρουσία και έδειξε ότι αδικείται από την βαθμολογική της θέση.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες δίχως τέρματα.

Από ασίστ του Πολίτη στο 56’, ο Μανωλόπουλος βρέθηκε απέναντι στον Φιλόπουλο και με όμορφο πλασέ άνοιξε το σκορ. (1-0)

Στο 74’ ο Οικονομόπουλος εκμεταλλεύτηκε λάθος στην αμυντική λειτουργία των γηπεδούχων και από κοντά ισοφάρισε σε 1-1.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Πολίτης εξαπέλυσε με το δεξί ένα καλοζυγισμένο σουτ εκτός περιοχής, το οποίο “κρέμασε” τον 15χρονο γκολκίπερ της Αναγέννησης, δίνοντας εκ νέου προβάδισμα στους γηπεδούχους. (2-1)

Στο 87’ ο Μανωλόπουλος με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του εμβρόντητου Φιλόπουλου, ανεβάζοντας την διαφορά στα δύο γκολ (3-1), με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι.

Οι φιλοξενούμενοι δεν τα παράτησαν και εκμεταλλευόμενοι νέο λάθος στην άμυνα του ΠΑΣ μείωσαν με τον Σταθόπουλο σε 3-2 στο 90’, σκορ το οποίο δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

ΠΑΣ Ράχη (Αλέξης Ζωγόπουλος): Κοσμάς, Κιόρρι, Κράκουλι, Γ. Κωστέας (84’ λ. τρ. Μπέγκα), Πολίτης, Μανωλόπουλος, Καραπετυάν (23’ λ. τρ. Κοκκώνης), Παλιάς, Τρικουράκης (79’ Αβράμης), Δ. Τσέλα, Ζωγόπουλος.

Αναγέννηση Παραλίας (Νίκος Μανιατέας): Φιλόπουλος, Σκόκος (66’ Χαρμπούτ), Οικονομόπουλος, Καστριτσέας, Ζέππος, Τσακαλάκος, Σκουφάκης (78’ Σταθόπουλος), Σεφεράσι, Κουρούσιας, Ντέρτζια (66’ Αμαριωτάκης), Σωτηράκος.