Β' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου – Νέστωρ Πύλου 5-0: “Καθάρισε” στο πρώτο ημίχρονο

, Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου – Νέστωρ Πύλου 5-0: “Καθάρισε” στο πρώτο ημίχρονο

Ο Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου έβγαλε αντίδραση μετά την ήττα από τον ΑΟ Φοινικούντας και… ξέσπασε απέναντι στον Νέστωρ Πύλου με 5-0, στο ντεμπούτο του Λυκούργου Ανδρώνη στον “ασπρόμαυρο” πάγκο.

Σ’ ένα σαρωτικό πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι πέτυχαν τέσσερα γκολ και ουσιαστικά καθάρισαν απ’ τα πρώτα 45′ την υπόθεση-νίκη, πανηγυρίζοντας ένα σημαντικό “τρίποντο” από ψυχολογικής πλευράς κυρίως.

Ο Κώστας Ψώνης έκανε το 1-0 μόλις στο 3ο λεπτό για τους Βλαχοπουλαίους, ενώ ο Κωνσταντόπουλος πέτυχε το 2-0 στο 24′.

Στο 35′ ο Γιάνναρης μπήκε και αυτός στη λίστα των σκόρερ. Ο Κώστας Ψώνης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 44′, ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0, για να βάλει το… κερασάκι στην τούρτα ο Σταύρος Σωτηρόπουλος στο 66′, διαμορφώνοντας το τελικό 5-0.

Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου (Λυκούργος Ανδρώνης): Λύσσαρης, Γιάνναρης, Κωνσταντόπουλος, Τσέρτος (46′ Κότης), Σεφεράσι, Κωσταράκης (60′ Βασιλόπουλος), Μέμα, Κωστόπουλος, Σταύρος Σωτηρόπουλος (71′ Δημόπουλος), Σικαλιάς, Κώστας Ψώνης (46′ Τσέλα).

Νέστωρ Πύλου (Νίκος Ντούκας): Τσερκέζης, Ζόμπολας (75′ Π. Κουφόγιωργας), Ματσούκας, Λυκισιώτης (64′ Δημητρόπουλος), Χοτζάι, Γ. Καλογερόπουλος (46′ Τσίρμπας), Ν. Καλογερόπουλος, Αναστασόπουλος, Πάστρας, Γκούρος (46′ Νικολακόπουλος), Ρόκας.