Β' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

ΠΑΟΚ-Δαναός 3-6: Με στυλ… αγγλικό (φώτο)

, ΠΑΟΚ-Δαναός 3-6: Με στυλ… αγγλικό (φώτο)

“Έβρεξε” γκολ στο γήπεδο του Ασπροχώματος, εκεί όπου ο Δαναός έφυγε με εντυπωσιακή νίκη με σκορ 6-3 σε βάρος του ΠΑΟΚ, για την 13η αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Β’ τοπικής.

Το παιχνίδι ήταν ανοιχτό, δίχως σκοπιμότητες, καθώς καμία ομάδα δεν είχε βαθμολογικό κίνητρο και το θέαμα επικράτησε της ουσίας.

Ο Δαναός προηγήθηκε μόλις στο 6ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση κόρνερ (!) του Μαστορέα, ενώ στο 25′ ο Πολίτης του ΠΑΟΚ σημάδεψε με μακρινό σουτ το οριζόντιο δοκάρι.

Μέχρι την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν τρία ακόμη τέρματα, με τους Κλάδη (31′, 45′) και Μαστορέα (40′) να βρίσκουν τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΟΚ παρουσιάστηκε αλλαγμένος προς το καλύτερο και κατάφερε να μειώσει σε 3-4, χάρη σε τρία γκολ του αρχηγού του, Γρηγόρη Σκιαδόπουλου (55′, 66′, 75′).

Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια έψαξαν την ισοφάριση, αλλά το γκολ ήρθε από την άλλη πλευρά, όταν στο 84′ ο Κωνσταντόπουλος έκανε το 3-5.

Στο 90′ ο Κλάδης σημείωσε χατ-τρικ, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ (3-6).

ΠΑΟΚ (Νίκος Γιακουμής): Σωτηρόπουλος, Πολυχρονόπουλος, Μαλαπάνης, Πολίτης (85′ Δρακόπουλος), Σκιαδόπουλος, Κούτης (73′ Μαντούκας), Γιαμαρέλος (46′ Π. Κοκκορόγιαννης), Νάτσης, Παυλέας, Σακκάς (73′ Γιακουμής), Γεωργακόπουλος.

Δαναός (Πέτρος Δημόπουλος): Καρελάς, Πουλόπουλος, Λαμπρόπουλος (79′ Μπουρίκας), Λουκάς (56′ Φιλιππόπουλος), Ντάκουρης, Βάγγαλης (79′ Παπανικολάου), Μαστορέας, Γεωργιόπουλος, Δολαπτσής, Κλάδης, Γυφτοχρήστος (34′ λ. τρ. Κωνσταντόπουλος).