ΠΑΟ Καλού Νερού – ΑΟ Μεθώνης 0-3: Καθάρισαν” οι νέοι

, ΠΑΟ Καλού Νερού – ΑΟ Μεθώνης 0-3: Καθάρισαν” οι νέοι

Εντυπωσιακή εκκίνηση στη σεζόν πραγματοποίησε στο γήπεδο της Κυπαρισσίας ο ΑΟ Μεθώνης.

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α’ τοπικής, η ομάδα του Βασίλη Κοσυφολόγου “φιλοδώρησε” με τρία γκολ (3-0) τον ΠΑΟ Καλού Νερού εκτός έδρας, με δύο νεοαποκτηθέντες να πανηγυρίζουν τα πρώτα γκολ της καριέρας τους με τo “κάστρο” στο στήθος.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν σε μεγάλη μέρα τον Παναγιώτη Σπαντιδέα, ο οποίος άνοιξε και έκλεισε το σκορ με γκολ στο 27′ και με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού.

Καθοριστικό σημείο ως προς την εξέλιξη του αγώνα ήταν η αποβολή του Βλάμη νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο (47′), με τον αμυντικό των γηπεδούχων να ενεργεί ως άλλος τερματοφύλακας και να στερεί σίγουρο γκολ από τον Ράλλη, διώχνοντας την μπάλα με το χέρι.

Ο Μάραντος ένα λεπτό αργότερα μετέτρεψε σε γκολ την εσχάτη των ποινών, αναλαμβάνοντας την ευθύνη της εκτέλεσης.

ΠΑΟ Καλού Νερού (Παναγιώτης Παναγόπουλος): Κυριακόπουλος, Οικονομόπουλος, Βλάμης, Αριδάς (80′ Αντωνόπουλος), Νικολόπουλος, Βασίλεφ, Κυριακούλης (70′ Μουζής), Μαλισόβας (80′ Πράνταλος), Σπυρόπουλος (80′ Πανταζόπουλος), Διονυσόπουλος (62′ Μητρόπουλος), Βλαχόπουλος.

ΑΟ Μεθώνης (Βασίλης Κοσυφολόγος): Μίντζηρας, Παρασκευόπουλος, Μπίζος, Σεντεμέντες, Τσιμικλής, Δήμος (80′ Παυλόγιαννης), Τσατάς, Σπαντιδέας (70′ Τσέλιος), Μάραντος (76′ Μαθιόπουλος), Ράλλης, Τσάνε (80′ Καραγλάνης).

Διαιτητής: Η. Σκόρδος / Βοηθοί: Κ. Αντωνόπουλος, Γ. Μιχαλόπουλος