, Πανθουριακός – Ολυμπιακός Καλ. 4-0: Εύκολη πρόκριση σε άνιση μάχη (φωτο & βίντεο)

Εύκολη πρόκριση στους “16” του κυπέλλου Μεσσηνίας πέτυχε ο Πανθουριακός καθώς επιβλήθηκε 4-0 του Ολυμπιακού Καλαμάτας στο γήπεδο Μεσσηνιακού.

Η ομάδα του Αντώνη Μαυρέα πέτυχε από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο χωρίς να χρειαστεί να φορτσάρει ιδιαίτερα καθώς απέναντί της είχε μία ομάδα που έχει μόλις λίγες μέρες προετοιμασίας στα πόδια της και τηρουμένων των αναλογιών παρουσιάστηκε ανταγωνιστική όσο γινόταν.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 16ο λεπτό όταν μετά από σέντρα του Τσίκληρα από αριστερά η μπάλα έφτασε στο δεύτερο δοκάρι, στον Οδεμισιώτη, ο οποίος με πλασέ έκανε το 1-0.

Το 2-0 έγινε στο 41′ όταν ο Πουλάκος επιχείρησε το σουτ, ο Μουσελίνος απέκρουσε προσωρινά αλλά η μπάλα έφτασε ξανά στο σέντερ φορ του Πανθουριακού που με πλασέ σε κενή εστία έστειλε τις ομάδες στα αποδυτήρια με διαφορά δύο τερμάτων.

Ο Πανθουριακός μπήκε δυνατά και στο δεύτερο μέροςείμαστε σε ένα δεκάλεπτο πέτυχε δύο τέρματα.

Αρχικά στο 51′ ο Γιαννακόπουλος με σουτ έξω απο την περιοχή έκανε το 3-0, ενώ στο 61′ με παρόμοιο τρόπο ο πουλάκος πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα για το 4-0.

Ο ίδιος είχε και οριζόντιο δοκάρι στο 73′ ενώ στα 79′ σημειώθηκε τελευταία καλή φάση στο ματς όταν ο Μουσελίνος απέκρουσε εντυπωσιακά σουτ του Λυμπερόπουλου.

Πανθουριακός: Λίβας, Παντσιώτης (77′ Λεμπέσης), Καλύβας, Γιαννακόπουλος, Παπαγεωργίου (77′ Δημόπουλος), Λιόλιος, Μαράντος (53′ Λυμπερόπουλος), Οδεμισιώτης, Πουλάκος, Εμμανουήλ, Τσίκληρας (74′ Ράπτης)

Ολυμπιακός Καλαμάτας: Μουσελίνος, Βοσνάκης Ν. (52′ Κουπούζος), Ιατρόπουλος, Μαγουλιανίτης, Κούνης, Σταματελόπουλος, Βοσνάκης Κ., Κουκούτσης (46′ Σκιάς), Σαραντόπουλος, Τζούβελης, Βέλμαχος