ΤΟΠΙΚΟ

, Πανθουριακός- Διαγόρας Βραχνέικων 0-1 παρ. (0-0 κ.α.): Λύγισε στην παράταση (pics & vid)

Το παρθενικό παιχνίδι του Πανθουριακού στο Κύπελλο Ελλάδας δεν είχε ευτυχή κατάληξη. Οι νταμπλούχοι Μεσσηνίας ηττήθηκαν 1-0 στην παράταση από τον Διαγόρα Βραχνέικων στο γήπεδο Μεσσηνιακού και αποχαιρέτησαν την διοργάνωση, με την αχαϊκή ομάδα να πανηγυρίζει την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Το ματς κρίθηκε με γκολ του Γκολφινόπουλου στο 107’ της παράτασης και αφού νωρίτερα καμία από τις δυο ομάδες δεν κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ τις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν.

Η ομάδα του Τάκη Σακελλαροπούλου στάθηκε καλά στο πρώτο ημίχρονο και απείλησε στο 25’ με τον Σπανό ενώ στο 30’ ο Φαββατάς πλάσαρε τον τερματοφύλακα που πραγματοποίησε έξοδο με την μπάλα να βρίσκει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

Οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι παρουσίασαν ένα δεμένο και έμπειρο σύνολο, πήραν τα ηνία του παιχνιδιού στο δεύτερο ημίχρονο αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση όπου ο Γκολφινόπουλος εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας και πλάσαρε τον Κόκκαλη στο 107′ χαρίζοντας τη νίκη-πρόκριση στην ομάδα του. Οι Αχαιοί είχαν και δοκάρι στο 111’ με τον Γεωργαντόπουλο.

Πανθουριακός: Κόκκαλης, Αγγελόπουλος, Καραχάλιος (112’ Ρασσιάς), Γιαννακόπουλος, Κουντάνης (71’ Κουρεντζής), Ζαχαρόπουλος (112’ Κακαλής), Σπανός, Σεντεμέντες (112’ Δημόπουλος), Οδεμισιώτης, Δαλκαφούκης (81’ Καραϊσκος), Φαββατάς (71’ Γεωργουλέας).

Διαγόρας Βραχνέικων: Μπαρδάκης (30’ λ.τρ. Θανόπουλος), Βασιλόπουλος (91’ Μπάρλας), Γκολφινόπουλος, Σιδέρης, Νικολακόπουλος, Τσεκούρας, Σταυρόπουλος, Αποστολόπουλος (109’ Τσουραμάνης), Σκούρτας (58’ Μούτσα), Γεωργαντόπουλος (119’ Κουλός), Θωμάς.

, Πανθουριακός- Διαγόρας Βραχνέικων 0-1 παρ. (0-0 κ.α.): Λύγισε στην παράταση (pics & vid) , Πανθουριακός- Διαγόρας Βραχνέικων 0-1 παρ. (0-0 κ.α.): Λύγισε στην παράταση (pics & vid) , Πανθουριακός- Διαγόρας Βραχνέικων 0-1 παρ. (0-0 κ.α.): Λύγισε στην παράταση (pics & vid) , Πανθουριακός- Διαγόρας Βραχνέικων 0-1 παρ. (0-0 κ.α.): Λύγισε στην παράταση (pics & vid) , Πανθουριακός- Διαγόρας Βραχνέικων 0-1 παρ. (0-0 κ.α.): Λύγισε στην παράταση (pics & vid) , Πανθουριακός- Διαγόρας Βραχνέικων 0-1 παρ. (0-0 κ.α.): Λύγισε στην παράταση (pics & vid) , Πανθουριακός- Διαγόρας Βραχνέικων 0-1 παρ. (0-0 κ.α.): Λύγισε στην παράταση (pics & vid) , Πανθουριακός- Διαγόρας Βραχνέικων 0-1 παρ. (0-0 κ.α.): Λύγισε στην παράταση (pics & vid) , Πανθουριακός- Διαγόρας Βραχνέικων 0-1 παρ. (0-0 κ.α.): Λύγισε στην παράταση (pics & vid) , Πανθουριακός- Διαγόρας Βραχνέικων 0-1 παρ. (0-0 κ.α.): Λύγισε στην παράταση (pics & vid) , Πανθουριακός- Διαγόρας Βραχνέικων 0-1 παρ. (0-0 κ.α.): Λύγισε στην παράταση (pics & vid)