Πανθουριακός – Αβία 4-1: Καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο (pics & vid)

, Πανθουριακός – Αβία 4-1: Καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο (pics & vid)

Εύκολα και απλά ο Πανθουριακός πέτυχε τη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα -και πρώτη εντός έδρας- επικρατώντας 4-1 της Αβίας στο γήπεδο Μεσσηνιακού. Το παιχνίδι εξελίχθηκε σε επιθετικό μονόλογο των νταμπλούχων οι οποίοι κλείδωσαν τη νίκη ήδη από το πρώτο ημίχρονο καθώς προηγήθηκαν 3-0. Μάλιστα νωρίς στην επανάληψη έκαναν το 4-0 με τη Αβία να σημειώνει το γκολ της τιμής δέκα λεπτά πριν το φινάλε.

, Πανθουριακός – Αβία 4-1: Καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο (pics & vid) , Πανθουριακός – Αβία 4-1: Καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο (pics & vid)

Το 1-0 έκανε μόλις στο 13ο λεπτό ο Δαλκαφούκης ενώ ο Μανωλόπουλος στο 37’ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στη λίστα των σκόρερ μπήκε και ο Γαλανόπουλος στο 42’ σημειώνοντας το 3-0. Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Κουρεντζής έκανε το 4-0 (47’) με τη Αβία να μειώνει με πέναλτι του Πανταζή το 81’ που κέρδισε ο ίδιος από μαρκάρισμα του Μπούνα.

Πανθουριακός: Κόκκαλης, Μπούνας, Γιαννακόπουλος, Κουντάνης, Σερπάνος, Σεντεμέντες, Κουρεντζής, Ζαχαρόπουλος, Γαλανόπουλος (50’ Φαββατάς), Μανωλόπουλος (46’ Γεωργουλέας), Δαλκαφούκης (46’ Ρασσιάς).

Αβία: Νιάρχος, Σινάι (81’ Κλείδωνας), Μητσέας (46’ Χούτος), Καρδάσης, Ξυνός, Τσουλάκος Ε., Αλντέσκου (76’ Ψαλτηρας), Τσουλάκος Δ., Πανταζής (85’ Πουλής), Μπουζάλας (46’ Τζανετέας), Γεωργίκος.