Πανθουριακός-Ανδρούσα 2-1: Επέστρεψε στις νίκες μέσα σε ένα 5λεπτο

, Πανθουριακός-Ανδρούσα 2-1: Επέστρεψε στις νίκες μέσα σε ένα 5λεπτο

Χωρίς να εντυπωσιάσει, ο Πανθουριακός κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-1 επί της Ανδρούσας στο γήπεδο του Κορδία και επέστρεψε στις νίκες μετά την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα την προηγούμενη αγωνιστική από τον Ακρίτα Κορώνης.

Μάλιστα, αυτό ήταν το δεύτερο συνεχόμενο ματς που η ομάδα της Θουρίας δέχεται τέρμα μετά από αυτό στην Κορώνη, έχοντας πλέον μόλις δυο γκολ παθητικό στις πρώτες 13 αγωνιστικές.

Η Ανδρούσα από την άλλη παρέμεινε χωρίς νίκη για 8η συνεχόμενη αγωνιστική και βλέπει πλέον την ζώνη του υποβιβασμού να πλησιάζει επικίνδυνα.

Το 1ο ημίχρονο ήταν ιδιαίτερα νωθρό, με λίγες φάσεις μπροστά στις δυο εστίες και πολύ παιχνίδι κέντρου.

Ωστόσο στο β΄ μέρος τα πράγματα άλλαξαν για τους γηπεδούχους οι οποίοι κατέφεραν μέσα σε 5 λεπτά (49΄, 53΄) να πετύχουν δυο τέρματα με τους Εμμανουήλ και Σπυρόπουλο να πάρουν κεφάλι στο σκορ, όμως οι φιλοξενούμενοι είχαν άμεση απάντηση.

Στο 65΄ ο Παυλάκος μείωσε σε 1-2 και αναπτέρωσε τις ελπίδες του συνόλου του Μιχάλη Φασουλή το οποίο πίεσε από εκείνο το σημείο για την ισοφάριση, η Θουρία «έκατσε» πάνω στο υπέρ της σκορ όμως δεν το «πλήρωσε».

ΦΑΣΕΙΣ-ΓΚΟΛ

10΄ κεφαλιά του Γιαννακόπουλου, οριζόντιο δοκάρι

11΄ σουτ του Τρίψα, άουτ η μπάλα

12΄ σουτ του Λεό, μπλόκαρε ο Μπαχράμης

45+1΄ σουτ του Τρίψα, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

49΄ ΓΚΟΛ  1-0 σέντρα του Τρίψα, η μπάλα έφτασε στον Εμμανουήλ μέσα στην περιοχή και αυτός κατέβασε, έκανε το σουτ και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα

53΄ ΓΚΟΛ 2-0 σέντρα από αριστερά του Παπαγιαννόπουλου, σουτ του Σπυρόπουλου η μπάλα στα δίχτυα!

65΄ ΓΚΟΛ 2-1 φάουλ του Παπαγεωργίου, στο 2ο δοκάρι ο Παυλάκος πήρε την κεφαλιά και σκόραρε

80’  πολιορκία στα καρέ της Θουρίας, ο Κοντομανωλόπουλος προσπάθησε να «σπρώξει» τη μπάλα στα δίχτυα όμως ο Αντρέ πρόλαβε και απομάκρυνε