Α1' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Πανιώνιος Καλ. – Αναγέννηση Παραλίας 1-4: Νίκη ύστερα από 4 μήνες

, Πανιώνιος Καλ. – Αναγέννηση Παραλίας 1-4: Νίκη ύστερα από 4 μήνες

Στις 7 Νοεμβρίου η Αναγέννηση Παραλίας σημείωσε την πρώτη της νίκη, νικώντας 2-1 τον Ολυμπιαό Καλ. στο “Γ. Λουκαρέας”.

Χθες, (5/3), μετά από σχεδόν 4 μήνες, η “Μπάρτσα” έφθασε ξανά σε τρίποντο, επικρατώντας με το εμφατικό 4-1 του Πανιωνίου στο ντέρμπι της “ουράς” και μάλιστα στο ίδιο γήπεδο.

Χρειάστηκε να περάσουν 70 λεπτά αγώνα για να ανοίξει το σκορ, με τον Αμαριωτάκη να σημειώνει το 0-1.

Στο 77′ ο Σεφεράσι με πέναλτι που αμφισβήτησαν έντονα οι γηπεδούχοι έκανε το 0-2, για να μειώσει ο Ηλιόπουλος στο 84′ με κοντινό σουτ για λογαριασμό του Πανιωνίου.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κατριτσέας με εκπληκτική κούρσα πέρασε και τον Σιώτο, γράφοντας προ κενής εστίας το 1-3.

Το τελικό 1-4 διαμόρφωσε ο Χαρμπούτ στο 90+4′.

Πανιώνιος Καλ. (Γιώργος Γκέγκας): Σιώτος, Μπάκας, Γαλίτης, Ηλιόπουλος, Μιχάλης Κώστας, Πραστέλλας, Αργυράκης, Ψαρράς, Βοσνάκης, Καλόμαλος, Στραβάκος.

Αναγέννηση Παραλίας (Νίκος Μανιατέας): Μαυροειδέας, Σκουφάκης (83′ Σπανός), Ψώνης, Τσακαλάκος, Ντέρτζια (42′ λ. τρ. Καστριτσέας), Ζέππος, Καρμπαλιώτης, Σεφεράσι, Παπαμικρουλέας (61′ Αμαριωτάκης), Χαρμπούτ, Σωτηράκος (83′ Τσιρολιάς).