7ος ΟΜΙΛΟΣ

Πανγυθεατικός- Βάρδα 2-3: Ανατροπή με Σαμπανέϊ, Παναγάκη

, Πανγυθεατικός- Βάρδα 2-3: Ανατροπή με Σαμπανέϊ, Παναγάκη

Με επική ανατροπή ο ΠΑΟ Βάρδας επιβλήθηκε 3-2 μέσα στο για και και πέρασε πάνω από την επικίνδυνη ζώνη προσπερνώντας τους Λάκωνες.

Οι πράσινοι βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ αλλά κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με φάουλ του Σίλα αλλά δύο λεπτά αργότερα ο Σαμπανέϊ έφερε το ματς στα ίσα με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος.

Οι Λάκωνες πήραν εκ νέου προβάδισμα (2-1)  στο 32’με πλασέ του Μπουτσικάρι που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Η ομάδα τηες Βουπρασίας ωστόσο δεν το έβαλε κάτω, κυριάρχησε στο δεύτερο μέρος και αφού έχασε δύο σημαντικές ευκαιρίες με τον Παναγάκη και τον Γούρμο, έφερε το ματς στα ίσα με κεφαλιά του Σαμπανέϊ.

Η ολική ανατροπή ήρθε στο 87′ με τον Παναγάκη.