7ος ΟΜΙΛΟΣ

Πανγυθεατικός- ΑΟ Διαβολιτσίου 2-1: “Αυτοκτονικές” τάσεις και στο Γύθειο

, Πανγυθεατικός- ΑΟ Διαβολιτσίου 2-1: “Αυτοκτονικές” τάσεις και στο Γύθειο

Οι αυτοκτονικές τάσεις του ΑΟ Διαβολιτσίου στην φετινή παρουσία του στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής βγήκαν και στο κρίσιμο παιχνίδι με τον Πανγυθεατικό.

Οι πρωταθλητές Μεσσηνίας γνώρισαν την ήττα με 2-1, με γκόλ που δέχτηκαν και πάλι στις καθυστερήσεις και μάλιστα από αυτογκόλ, με συνέπεια να συνεχίζουν στην ζώνη του υποβιβασμού.

Ο ΑΟΔ στάθηκε καλά στο πρώτο μέρος και μπήκε μπροστά στο σκορ στο 44ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πλαστουργού.

Οι γηπεδούχοι είχαν την μεγάλη ευκαιρία να φέρουν το ματς στα ίσα στο 55’ λεπτό αλλά ο Δημήτρης Καλογερόπουλος απέκρουσε πέναλτι του βραζιλιάνου Μπαρόνε. Τελικά, το Γύθειο έφτασε στο γκολ της ισοφάρισης με σουτ του σέρβου Ζιβάνοβιτς, ο οποίος βρήκε δίχτυα για δεύτερο σερί ματς, κάνοντας το 1-1 στο 65’.

Η ολική ανατροπή για τους γηπεδούχους ήρθε στο τρίτο λεπτό του έξτρα χρόνου όταν ο κάπτεν Λάζαρος Μπουρελάκος έκανε την σέντρα και ο Φώτης Μπαλόπουλος στην προσπάθεια να απομακρύνει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Πανγυθεατικός (Αργύρης Κατσίχτης): Μπαμπούνης, Μπουρελάκος, Μπάλας, Μιχελάκος, Γιαταγανάκης,Καρνιάτης, Παναγόπουλος, Ντιόγκο, Μπαρόνε, Ζιβάνοβιτς, Σαχσανίδης

ΑΟ Διαβολιτσίου (Κ. Παλαμάρας- Ν. Κακαλέτρης): Δημ. Καλογερόπουλος, Σταματελόπουλος (72’ Εμέκα), Χότζα (60’ Μουλιάτος), Σεντεμέντες, Πλαστουργός (65’ Βιγιαφάνε), Γεωργιόπουλος, Μπαλόπουλος, Γραμματικόπουλος (65’ Αθανασόπουλος), Λιόλιος, Κυριαζόπουλος, Πιτσιλής.