Β' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Παναθηναϊκός Καλ. – Π.Α.Σ. Ράχη 0-4: Εύκολα και απλά

, Παναθηναϊκός Καλ. – Π.Α.Σ. Ράχη 0-4: Εύκολα και απλά

Πετυχαίνοντας δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Π.Α.Σ. Ράχη ξεπέρασε εύκολα την αντίσταση του Παναθηναϊκού Καλ. με 4-0 στο παιχνίδι που έριξε την “αυλαία” της 8ης αγωνιστικής στον 2ο Όμιλο της Β’ τοπικής και εξακολουθεί να απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής.

Μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης στο “Γ. Λουκαρέας” ο Δρούγας άνοιξε το σκορ με ωραίο σουτ στην κίνηση, ύστερα από εξαιρετική σέντρα του Γιαννόπουλου από αριστερά (0-1).

Οι “κανονιέριδες” διπλασίασαν τα τέρματα τους στο 18′, όταν Κοψαχείλης και Γεωργιόπουλος συνδυάστηκαν έξω από την περιοχή και ο τελευταίος με φαλτσαριστό σουτ έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία (0-2).

Στο 86′ ο Γεωργιόπουλος από σκόρερ, έγινε δημιουργός, καθώς με διαγώνια πάσα βρήκε τον Δρούγα μέσα στην περιοχή, αυτός πρόλαβε την έξοδο του Μπεχράκη και “τσίμπησε” τη μπάλα, γράφοντας το 0-3.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κοζομπόλης, που είχε μπει λίγο νωρίτερα στο ματς, έφυγε στη πλάτη της άμυνας έπειτα από βολέ του Μ. Τσέλα και πλάσαρε πάνω από τον τερματοφύλακα του “τριφυλλιού”, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 0-4.

Παναθηναϊκός Καλ. (Βασίλης Παναγιωτόπουλος): Μπεχράκης, Ξυλλάς, Χότζα (59′ Μανώλης), Κοστρίβας (57′ Θεοδωρόπουλος), Πετρόπουλος, Ζόμπολος, Μπάμπης, Τσάκωνας, Αναστασόπουλος (77′ λ. τρ. Γεωργόπουλος), Μαργιόλης, Σαγιάννης.

Π.Α.Σ. Ράχη (Αλέξης Ζωγόπουλος): Μ. Τσέλα, Κοψαχείλης (86′ Κοζομπόλης), Δ. Τσέλα, Παπαγεωργίου, Δρούγας, Κόντης (16′ λ. τρ. Τσορόπουλος, 78′ Τσιάμης), Γιαννόπουλος (62′ λ. τρ. Σεριάτος).

Διαιτητής: Μ. Καρβούνης / Βοηθοί: Π. Νικολόπουλος-Ν. Γάκης