7ος ΟΜΙΛΟΣ

Παναργειακός- Διαβολίτσι 0-0: Πολύτιμος βαθμός, είχε φάσεις για το διπλό

, Παναργειακός- Διαβολίτσι 0-0: Πολύτιμος βαθμός, είχε φάσεις για το διπλό

Ο ΑΟ Διαβολιτσίου κράτησε για πρώτη φορά φέτος το μηδέν στην άμυνα και κατάφερε να πάρει τον πρώτο του εκτός έδρας βαθμό, με το 0-0 μέσα στο Άργος για την 5η αγωνιστική στον 7ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα του Κώστα Παλαμάρα έπαιξε σφιχτά και με έξυπνη τακτική γνωρίζοντας πως το βάρος βρίσκεται στην πλευρά των γηπεδούχων.

Έδωσε χώρο στον Παναργειακό αλλά δεν του επέτρεψε να φανεί απειλητικός και κυνήγησε το γκολ στην κόντρα έχοντας την απόλυτη κυριαρχία στο δεύτερο ημίχρονο και δύο- τρεις πολύ καλές ευκαρίες στο τελευταίο δεκάλεπτο για να κλέψει το τρίποντο.

Η μοναδική καλή στιγμή για τον Παναργειακό στο πρώτο ημίχρονο ήρθε από λάθος συνεννόηση στην άμυνα του Διαβολιτσίου, με τον Τσιρλίδη να πλασάρει σε κενή εστία και τον Μπαλόπουλο να αποκρούει πάνω στην γραμμή.

Οι Μεσσήνιοι απείλησαν στο 20′ με σουτ του Κυριακόπουλου ενώ ο έμπειρος μέσος είχε και νέο σουτ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνουμόλιςάουτ.

Οι φιλοξενούμενοι φώναξαν για πέναλτι στο 80′ σε μαρκάρισμα πάνω στον Μουλιάτο και στην συνέχεια αύξησαν την πίεση αναζητώντας το γκολ.

Λίγο μετά ο Τζανετέας είχε σουτ μόλις άουτ και στο 91′ ο Μουλιάτος παραλίγο να προκαλέσει εμφράγματα στο ΔΑΚ Άργους όταν απο πλάγια δεξιά σούταρε λίγο έξω απο το δεξί κάθετο δοκάρι του Μποζιονέλου. Η τελευταία φάση του αγώνα ανήκε και πάλι στο Διαβολίτσι στο 93′ με τον Σεντεμέντε.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Τ.Κίκιλης):Μποζιονέλος-Τσάκα (86′ Φασούλης), Τζιόλας (71′ Κοτσοβός), Εμέκα, Φλώρος- Φλεβάρης Χρ., Αλάιν, Μπλάτσος (46′ Φουφούνης)- Παιδάκης, Τσιρλίδης, Κυριακόπουλος (61′ Μπαλαμπάνος).

ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ (Παλαμάρας): Καλογερόπουλος, Σταματελόπουλος, Λιόλιος, Σεντεμέντες, Τζανετέας (89′ Οδεμισιώτης), Γεωργιόπουλος (67′ Μουλιάτος), Μπαλόπουλος, Βιγιαφάνε (82′ Τσουκαλάς), Πιτσιλής, Γραμματικόπουλος (73′ Ι.Καλογερόπουλος), Κυριαζόπουλος.