SUPEP LEAGUE 2

Παναχαϊκή-Διαγόρας 0-1: Άλωσε την Πάτρα και ονειρεύεται… (βίντεο)

, Παναχαϊκή-Διαγόρας 0-1: Άλωσε την Πάτρα και ονειρεύεται… (βίντεο)

Ροδίτες γιακορυφή! Με το γκολ του Λινάρδου στο 30’, ο Διαγόρας πανηγύρισε μεγάλο διπλό στην έδρα της Παναχαϊκής (0-1), στο ματς με το οποίο έπεσε η αυλαία της 13ης αγωνιστικής στην Super league 2 και με πέντε σερί νίκες έφτασε να είναι μόνος στη 2η θέση, στο -2 απο τον πρωτοπόρο Εργοτέλη.

Το χρυσό γκολ που έφερε το 7ο τρίποντο στη σεζόν για την ομάδα του Σάκη Θεοδοσιάδη σημείωσε ένας πρώην «κοκκινόμαυρος» και συγκεκριμένα ο Παναγιώτης Λινάρδος, ο οποίος στο 31ο λεπτό εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Ντοριβάλ και όπως αποδείχτηκε, έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Η Παναχαϊκή προσπάθησε να πάρει κάτι απο ματς είχε δυο δοκάρια, το πρώτο με τον Μπάτροβιτς στο 51΄και τον Κουσκουνά στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Παναχαϊκή (Παρασκευόπουλος): Κολοβούρης, Αποστολόπουλος (85′ Παπαδόπουλος), Μασούρας (59′ Τσερούτι), Πλιάτσικας, Πατάπης, Σταμόπουλος, Μπρους, Ανάκογλου, Μπάτροβιτς, Γιούσης (85′ Λαρέα), Μουστακόπουλος (71′ Κουσκουνάς).

Διαγόρας (Θεοδοσιάδης): Τσέλιος, Σανδραβέλης, Κώστουλας, Σελινιωτάκης (63′ Αθανασίου), Κοντοχρήστος, Μασούρας, Ντοριβάλ (84′ Σμυρλής), Λινάρδος, Αλάεθ (84′ λ.τ Κάκκο), Γεωργίου (76′ Αυγενικού), Μπαστακός (76′ Κονέ).

Tο πανόραμα της 13ης αγωνιστικής:

Σάββατο 6/3

Iωνικός – Ξάνθη 1-1 (65′ Πλατέλλας – 68′ Γκαρσία)

Κυριακή 7/3

Εργοτέλης – Δόξα Δράμας 6-0 (7′ Τσέλιος, 49′ Κόνραντ, 64′ Μανουσάκης, 72′-85′ Πατρινός, 81′ Μπουρσέλης)

Καραϊσκάκης Άρτας – ΟΦ Ιεράπετρας 2-3 (7′ Λόβριτς, 53′ Δούμτσιος / 20′-65′ Κούστα, 40′ Χιντζίδης)

Απόλλων Λάρισας – Τρίκαλα 0-0

Χανιά – Λεβαδειακός 0-0

Παναχαϊκή- Γ.Σ. Διαγόρας 0-1 (30’ Λινάρδος)