Α' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Πάμισος -Τέλος Άγρας 2-0: Αγχωτική η επιστροφή στην κορυφή

, Πάμισος -Τέλος Άγρας 2-0: Αγχωτική η επιστροφή στην κορυφή

Στο Δημοτικό στάδιο της Μεσσήνης, Πάμισος και Τέλος Άγρας διασταύρωσαν τα “ξίφη” τους, με τους γηπεδούχους παρότι δεν βρέθηκαν σε καλή μέρα να παίρνουν τη νίκη με 2-0 και να παραμένουν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με συγκάτοικο των Απόλλωνα Καλαμάτας.

Οι γηπεδούχοι στο 14’ πήραν το προβάδισμα με τον Κουλόπουλο και φάνηκε πως θα έφταναν σε μια άνετη νίκη, κάτι που ωστόσο δεν επιβεβαιώθηκε στην εξέλιξη του ματς. Παρά τις ευκαιρίες που είχαν το ρευστό προβάδισμα έμεινε μέχρι τις καθυστερήσεις γεγονός που κρατούσε μέσα στο παιχνίδι την ομάδα των Γαργαλιάνων. Τελικά, στο 93` λεπτό ο Αράπη με κεφαλιά έγραψε το τελικό 2-0.

Το φιλμ του αγώνα

14′ Εκτέλεση Φάουλ από αριστερά του Χαραλαμπόπουλου, στην πορεία της μπάλας ο Κουλόπουλος και με πλασέ θα κάνει το 1 – 0.

18′ Σουτ του Μπορχάν εκτός περιοχής η Μπάλα στην αγκαλιά του Λάππα.

30′ Σουτ του Σαρανταντόπουλου διαγώνιο από το ύψος της γωνίας της μικρής περιοχής, ο Λάππας σωστά τοποθετημένος τη βρήκε τόσο όσο να της αλλάξει πορεία και αυτή στη συνέχεια να χτυπήσει στο οριζόντιο δοκάρι και να εξοστρακιστεί.

32′ Σουτ του Αναστασόπουλου Γρ. η μπάλα ελάχιστα άουτ από το δεξί δοκάρι του Τόσκα.

49′ Σουτ του Κουλόπουλου μπλόκαρε ο Λάππας.

51′ Σουτ του Λακριντή η μπάλα πέρασε περίπου ένα μέτρο άουτ από το δεξί δοκάρι του Τόσκα.

58′ Σέντρα – Σουτ του Αριστομενόπουλου από δεξιά, ο Λάππας θα αποκρούσει, στη συνέχεια με ανάποδο ψαλίδι από αμυντικό θα απομακρυνθεί ο κίνδυνος.

60′ Σουτ του Σαραντόπουλου εκτός περιοχής, ο Λάππας έδιωξε σε κόρνερ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

71′ Σουτ του Σαραντόπουλου στην αγκαλιά του Λάππα κατέληξε η μπάλα.

73′ Απ` ευθείας εκτέλεση φάουλ του Σαραντόπουλου, η μπάλα στην αγκαλιά του Λάππα.

89′ Σουτ του Χαραλαμπόπουλου η μπάλα άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

93′ Σέντρα από δεξιά του Τσούκλερη, στην καρδιά της άμυνας ο Αράπη σηκώνεται και με κεφαλιά “καρφωτή” γράφει το τελικό 2 – 0.

Διαιτητής: Ψηλοπαναγιώτης Κ. – Βοηθοί: Μπασιλάρης Ε. – Γεωργαντάς Χ.

Πάμισος Μεσσήνης (Καλόμαλος Γεώργιος): Τόσκα Σ, Αριστομενόπουλος, Χαραλαμπόπουλος, Φιλόπουλος, Κατσιβαρδέας, Μωράκης, Κουλόπουλος (88′ Πολυχρόνης), Μπορχάν ( 62′ Αράπη ), Σαραντόπουλος (91′ Τσούκλερης ), Ντίσα, Βλάχος (80′ Μπαλαούρας ).

Τέλος Άγρας (Μπλέτσας Βασίλης): Λάππας, Μπουλόν, Αλεξανδρόπουλος ( 80′ Τάρλεφ ), Γεωργόπουλος, Γεωργακόπουλος, Λακριντής (90′ Μαρκόπουλος), Αναστασόπουλος Γρ., Πιχιγιόνι, Τηλεμάχου, Γεωργιόπουλος, Αναστασόπουλος Παν (75′ Ρομπέρτο).