Πάμισος-Σπερχογεία 7-0: “Εβρεξε” γκολ στη Μεσσήνη

, Πάμισος-Σπερχογεία 7-0: “Εβρεξε” γκολ στη Μεσσήνη

Καταιγιστικός ήταν ο Πάμισος στο δεύτερο παιχνίδι του στο Δημοτικό στάδιο Μεσσήνης καθώς επιβλήθηκε 7-0 της Σπερχογείας για την 3η αγωνιστική στην Α’ τοπική Μεσσηνίας.

Με τον Μιχάλη Γεωργιόπουλο στον πάγκο καθώς δεν έχουν ευδοκιμήσει ακόμα οι επαφές για τον αντικαταστάτη του Παναγιώτη Μπιζίμη, οι πράσινοι δεν είχαν κανένα απολύτως πρόβλημα απέναντι στους ταύρους οι οποίοι βρέθηκαν από νωρίς πίσω στο σκορ και δεν μπόρεσαν σε κανένα σημείο του αγώνα να αντιδράσουν.

Το 1-0 έγινε με πέναλτι του Σταύρου Τσουλάκου στο 9ο λεπτό ενώ ο Διονύσης Παπαδόπουλος από γύρισμα του Αράπι έκανε το 2-0 στο 22′. Στη συνέχεια ήρθαν δύο γκολ από τον Ρονάλντο Αράπι, στο 33ο και 36ο λεπτό για να κλείσει το ημίχρονο στο 4-0.

Ο Σταύρος Τσουλάκος ήταν αυτός που βρήκε πρώτος δίχτυα και στο δεύτερο ημίχρονο κάνοντας το 5-0στο 52ο λεπτό ενώ στο 59ο λεπτό σκορερ χρίστηκε και ο Βαγγέλης Πουλόπουλος έπειτα από κάθετη του Παπαδόπουλου. Το τελικό 7-0 διαμόρφωσε ο Γιώργος Στασινόπουλος στο 80ο λεπτό με πέναλτι που πήρε ο Τσουλάκος σε ανατροπή του Λένα.

Οι νικητές συν τοις άλλοις, είχαν και δύο δοκάρια, με τον Χαραλαμπόπουλο στο 32ο λεπτό και τον Κανανάϊ στο 67′.

Πάμισος Μεσσήνης: Οικονομόπουλος, Κατσιβαρδέας (53′ Λυμπερόπουλος), Φιλόπουλος, Σεντεμέντες, Αριστομενόπουλος (53′ Κανανάι),Μωράκης (51’Μπουρχάν), Ντίσα, Χαραλαμπόπουλος, Παπαδόπουλος (64′ Στασινόπουλος), Αράπι (50′ Κουλόπουλος), Τσουλάκος.

Σπερχογεία: Ζαφειρίου, Μάτση (78′ Καστόρας), Κακαλέτρης Αθ.,Σώκαλης, Λένα, Δημητρίου (46′ Κακαλέτρης Παν.), Τσιμπούρης, Τσιάκας (67′ Κατσάκος), Κατσάρας (61′ Τζεφεριμιναίος), Γουδέλης, Ντάβος.