Πάμισος Μεσσήνης- Μεθώνη 2-1: Ανατροπή κορυφής με τον αρχηγό

, Πάμισος Μεσσήνης- Μεθώνη 2-1: Ανατροπή κορυφής με τον αρχηγό

Η Μεθώνη αποδείχθηκε σκληρό καρύδι και έβαλε δύσκολα στον Πάμισο Μεσσήνης που με δυο γκολ στο φινάλε έφερε τούμπα το ματς και έπιασε τον Απόλλωνα στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι πράσινοι πήραν με 2-1 τη δέκατη νίκη τους στη σεζόν και έφτασαν τους 32 βαθμούς μία αγωνιστική πριν το φινάλε του πρώτου γύρου και βρίσκονται χέρι-χέρι με τον Απόλλωνα στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Μετά από ένα κακό πρώτο μέρος, η Μεθώνη ήταν αυτή που βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 61’ με τον Σούλα αλλά οι επίδοξοι πρωταθλητές δεν το έβαλαν κάτω.

Στο 78’ ο Κουλόπουλος με κεφαλιά πάσα έβγαλε τον Αράπι σε θέση βολής και ο νεαρός που είχε περάσει αλλαγή στο ημίχρονο νίκησε τον Μίντζηρα για το 1-1.

Στο 81ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι λίγο έλειψε να παγώσουν για δεύτερη φορά το Δημοτικό στάδιο Μεσσήνης αλλά ο Παυλόγιαννης είχε δοκάρι για να έρθει η ανατροπή στο 87’ από τον αρχηγό. Ο Σαραντόπουλος εκτέλεσε φάουλ και ο Μωράκης έχοντας πάρει καλή θέση στην περιοχή πήρε την κεφαλιά γράφοντας το 2-1.

Μετά το γκολ υπήρξε ένταση με τον πάγκο των φιλοξενούμενων και απειλήθηκε επεισόδιο χωρίς να υπάρξει συνέχεια.

Πάμισος (Καλόμαλος): Οικονομόπουλος, Αριστομενόπουλος, Κατσιβαρδέας (64’ Χαραλαμπόπουλος), Φιλόπουλος, Μπορχάν, Μωράκης, Κουλόπουλος, Ντίσα, Σαραντόπουλος, Παπαδόπουλος, Τσούκλερης (46’ Αράπι).

Α.Ο. Μεθώνης (Κοσσυφολόγος): Μίντζηρας, Ζόμπολος (87’ Τρυφωνόπουλος), Καγιανάς, Παπανικολόπουλος, Κουτίβας, Σαμπάνι, Παυλόγιαννης (90’ Μπάμπαλης), Ηλιόπουλος, Πουλάκος, Πεΐδης (84’ Σταματελόπουλος), Σούλα (71’ Παπαδημητρίου)